Doğtaş - Sizinle Yaşıyoruz
splash

 

Doğtaş & Hülya Cup
Senior Tenis Turnuvası sonuçlandı!

13 Nisan 2014 Pazar günü Hülya Avşar’ın katılımı ile gerçekleşen kupa töreninde Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın tebrik telgrafı sürprizi…
 

Doğtaş & Hülya Senior Tenis Cup 13 Nisan Pazar günü sonuçlandı. Turnuvada kupalar; TED Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan ve Hülya Avşar’ın katıldığı törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Tenis Federasyonu ve RMG’nin denetim ve gözetiminde gerçekleştirilen turnuvanın ödül töreninde konuşan Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan: “Doğtaş olarak Hülya Senior Tenis Cup’a destek vermekten mutluluk duyduk. Turnuva gelirlerinin tamamı üniversite gençlere burs olarak veriliyor. Gençlerin böyle önemli teşviklerle spora yönlendirilmesi çok önemli. Doğtaş’ın spora desteği bundan sonra da devam edecek” dedi.

22 farklı kategoride 1.100 tenisçinin katıldığı, Doğtaş & Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası’na ismini veren Hülya Avşar da gazetecilerin sorularını yanıtlarken 14 yıldır sürdürülen bu anlamlı organizasyona isim vermekten duyduğu mutluluğu paylaştı. Turnuvanın en önemli özelliği; engelli tenisçiler kategorisine sahip olması ve bu şekilde engelli sporculara teşvik ve destek olmasıyken, sosyal sorumluluk olarak da elde edilen gelirle yetenekli ama maddi yeterliliği olmayan minik tenisçilere burs verilmesidir. Böylece minik tenisçiler geleceğin tenis yıldızları olabilecek, Türkiye’de Dünya çapında başarılı tenis oyuncuları yetiştirebilecektir.

Ödül töreninin en önemli sürprizi de yeni Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın bizzat telgraf çekerek Hülya Avşar’ı ve TED yönetimini böyle bir turnuva düzenledikleri için tebrik etmesi oldu.

Doğtaş’ın ana sponsor olduğu turnuvaya destek veren sponsorlar; byH, Liv Hospital, Dahliaa, Tosbaa, Çaykur, Activar, Sarar, Sarev, Saka, Çamlıca, Dermamed, Wilson, AlemFm, Pushclean.Doğtaş yurtdışında atağa geçti,
12 Nisan’da 12 mağaza birden açtı!

Türk mobilyasının kalitesini dünyanın birçok noktasına taşıyan Doğtaş, yurtdışındaki büyümesini hızla sürdürüyor. Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Doğtaş, 12 Nisan’da dünyanın 12 ayrı noktasında aynı anda 12 mağaza açtı!
 

1972 yılında Çanakkale Biga’da temelleri atılan, 65 ülkeye mobilya ihraç eden ve dünyanın 60 farklı noktasında Exclusive mağazalarıyla hizmet veren Doğtaş, Türk mobilyasının dünyadaki en büyük temsilcilerinden! Agresif bir büyüme stratejisi yürüten Doğtaş, 12 Nisan 2014’te Berlin, Londra, Cidde, Dubai, Abu Dabi, Mekke, Kuveyt, Tripoli, Kerkük, Doha, Manama ve Dammam’da toplam 12 mağaza açarak ihracatta sektör liderliği için büyük bir adım atıyor.

41 yılı geride bırakan, Türkiye’nin en köklü mobilya markalarından Doğtaş’ın Berlin mağaza açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan: “Doğtaş olarak ihracatta agresif bir büyüme stratejisiyle hareket ediyoruz. Hem yeni pazarlara açılıyoruz hem de var olduğumuz pazarlarda güçleniyoruz. 2008 yılında girdiğimiz Turquality Programı’nın verdiği global marka olma vizyonu ve bu yöndeki maddi, manevi desteklerin de katkısıyla dünya markası olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

2014’te Hedef: İhracatta yüzde 30 büyüyerek, 40 milyon doların üzerine çıkmak!

Doğtaş, 2014 yılının ikinci yarısında da yeni mağazalarla büyümeye devam ederek yılsonundayurtdışında toplam 20 yeni Exclusive mağaza açmış olacak. Doğtaş özellikle Irak, Libya, Azerbaycan, Almanya, İngiltere ve Avusturya gibi tutunması zor pazarlarda ihtiyaçları ve talepleri doğru değerlendirerek güçlü bir duruş sergiliyor.

2014 yılı ihracat hedefini 40 milyon doların üzerine çıkmak olarak belirlediklerini açıklayan Davut Doğan, “birlikte olmak bir başlangıç, birlikte kalabilmek ise ilerleme getirir’’ felsefesiyle dünya markası olma yolunda hareket ettiklerini belirtti.

50’inci yıl hedefi: Sektör liderliği

2013 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasında yer alan Doğtaş, 2014 yılını “müşteri memnuniyeti ve ihracat yılı” olarak ilan ettikten sonra yatırımlarını bu yönde yapıyor.
Yeni yurtdışı mağazalarıyla ihracatta büyürken, tüketicinin beğeni ve beklentilerini karşılayan tasarımlarıyla ve satış sonrası destekle de yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefliyor.

Ödüllerle başarılarını tescilleyen, Türkiye’nin en beğenilen markaları arasında yerini alan Doğtaş, geniş ürün gamı ve buna bağlı olarak da genişleyen fiyat yelpazesiyle müşterisinin sesine kulak veriyor.Doğtaş & Hülya Cup
Senior Tenis Turnuvası Başladı

13 Nisan 2014 tarihine kadar sürecek olan Doğtaş & Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası İstanbul Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen basın toplantısının ardından başladı.
 

Hülya Avşar, TED Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan, Liv Hospital’den Prof. Dr. Uğur Haklar, Tosbaa’nın Genel Müdürü Emre Beşikçi, Activar CEO’su Dr. Yaman Er’in katıldığı basın toplantısında turnuva hakkında bilgiler verildi.

Türkiye Tenis Federasyonu ve RMG’nin denetim ve gözetiminde gerçekleştirilen Doğtaş & Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası, 31 Mart - 13 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü’nde gerçekleşecek. Basın toplantısında konuşan Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan: “Doğtaş olarak, gençlerin spora yönlendirilmesini toplumsal kalkınmanın anahtarı olarak görüyor ve bu nedenle sporun her dalına destek vermeye çalışıyoruz. Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşabilmesi ve profesyonel sporculara sahip olabilmesi için turnuvayı destekleyerek ana sponsor olduk. Bundan sonraki dönemlerde spora desteklerimiz yine devam edecek.” dedi.

Turnuvaya ismini veren Hülya Avşar da gazetecilerin sorularını yanıtlarken böyle anlamlıbir organizasyona destek olan herkese teşekkür ederek, turnuvada yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bu yıl da tenis severler tarafından yakından takip edilen turnuva, Hülya Avşar’ın yaptığı gösteri maçıyla açıldı.

22 farklı kategoride 1.100 tenisçinin katılacağı, Doğtaş & Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası’nın tüm gelirleri 12-18 yaş arası genç, yetenekli ve dar gelirli tenisçilere verilecek. Bursun yanı sıra; bu yıl üniversite öğrencilerine de eğitim bursu veriliyor.

Doğtaş’ın ana sponsor olduğu turnuvaya destek veren sponsorlar; byH, Liv Hospital, Dahliaa, Tosbaa, Çaykur, Activar, Sarar, Sarev, Saka, Çamlıca, Dermamed, Wilson, AlemFm, Pushclean.Doğtaş, Dubai’de ikinci mağazasını açtı!

Doğtaş Mobilya, dünyanın başta gelen ticaret merkezlerinden Dubai’de bir yılın hemen ardından ikinci mağazasını açtı. 15 Şubat Cumartesi günü açılan mağaza, Dubai’nin önemli caddelerinden biri olan Sheikh Zayed Road ta 65 mt cephesi ile göz kamaştırıyor.
 

Özel bir organizasyonla kurdele kesimi gerçekleştirilen ve hizmete açılan Doğtaş Exclusive Dubai mağazasının açılışı; Başkonsolos Yardımcısı Derya Turan Ünal, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen, Dış Ticaret Direktörü Erol Çetinkaya, Dış Ticaret Müdürü Yener Kaya, Girişimci Essam Ibrahim, İkinci Kuşak Aile Meclisi Üyeleri Ogün Doğan ve Ozan Doğan, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Dubai mağazasının açılışında yer alan Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen: “Doğtaş olarak 2012 yılından beri Dubai pazarında da başarılı bir şekilde yer alıyoruz. Gerek mağaza konseptimiz gerekse işlevsel ve modern tasarımlarımız tüketiciler tarafından yoğun ilgi gördü. 2008 yılında girdiğimiz Turquality programının verdiği global marka olma vizyonu ve bu yöndeki maddi ve manevi desteklerin de katkısıyla yurtdışı atılımlarımızı hızlandırdık. Dünyanın en büyük ancak hayatta kalması en zor pazarlarından biri olan Dubai’de, Doğtaş’ın ikinci mağazasını açıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 2014 yılı içerisinde dünyanın ve Türkiye’nin farklı noktalarında açacağımız Exclusive mağazalarla büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Türk mobilyasının kalitesini dünyanın birçok noktasında başarıyla temsil eden Doğtaş, yurtdışındaki büyümesini hızla sürdürüyor. Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla hizmet veren, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumda.

 

İSMOB Tasarım Ödülleri’nde DOĞTAŞ’a iki ödül…

2014 İstanbul Mobilya Fuarı Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Doğtaş iki farklı kategoride ödüle layık görüldü.
Doğtaş, 28 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo İstanbul’da düzenlenen 10’uncu İstanbul Mobilya Fuarı İSMOB 2014 Tasarım Yarışması’nda iki ödül aldı. Private Salon Takımı ile oturma grubu kategorisinde ödül alan Doğtaş, 400’e yakın firmanın katıldığı fuarda En İyi Stand Ödülü’nün sahibi oldu.
 

Uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Doğtaş, 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazası, son yıllarda yaptığı yatırımları, öncü çalışmaları, özel tasarım ürünleri, yenilikçi perakende anlayışıyla sektörde adından sıkça söz ettirirken elde ettiği ödüllerle de gücünü ve başarısını pekiştiriyor.

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan İSMOB’da layık görülen ödüllerle ilgili, “Çanakkale Biga’da doğduk ve bugün dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteriyoruz. Uluslararası mobilya markalarıyla rekabet ediyoruz. Bugüne kadar aldığımız birçok ödülle başarımızı tescillemiş durumdayız. Doğtaş, her yıl koleksiyonlarına kattığı yeni çizgilerle Türkiye’deki mobilya tasarım trendlerini belirleyen markaların başında geliyor. 42’nci yılımız olan 2014 yılına iddialı bir giriş yaparak bu yılın trendlerine göre tasarladığımız 42 yeni ürünü ilk defa İstanbul Mobilya Fuarı’nda tüketicilerimizin beğenisine sunduk.” dedi.

 

Doğtaş’tan 42. Yılında Fuara Özel 42 Yeni Ürün!

Doğtaş Mobilya, her yıl koleksiyonlarına kattığı yeni çizgilerle Türkiye’deki mobilya tasarım trendlerini belirleyen markaların başında geliyor.
Doğtaş, 2014 yılına iddialı bir giriş yaparak bu yılın trendlerine göre tasarlanan 42 yeni ürünü ilk defa İstanbul Mobilya Fuarı’nda beğeniye sundu. 28 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleşen İSMOB’da Doğtaş’ın 10 yeni yemek odası takımı, 11 yeni TV Ünitesi, 7 yeni yatak odası, 9 yeni oturma grubu, 3 yeni yatağı ve yeni bazaları sergilendi. Değişen yeni tasarım trendlerini bu ürünlerde görmeniz mümkün…

Bu yılın tasarım trendleri belli oldu

“2014’te tasarım trendleri değişiyor, daha çok tasarım konuşulacak”

İSMOB İstanbul Mobilya Fuarı’nda yenilenen standı ve 2014 koleksiyonu ile fuarın en dikkat çeken markası olan Doğtaş, dünyanın en önemli güvenlik sertifikası olan GS Belgesi’ne (Geprüfte Sicherheit - Sertifikalı Güvenlik) sahip Türkiye’nin ilk ve tek mobilya markası olma özelliğiyle fark yaratıyor. Doğtaş, GS Sertifikalı ürünleri; CE Belgeli yatakları, salon takımları, yatak, yemek ve genç odalarıyla 42 yıldır tüketicinin hayatında!

Doğtaş’ın güvenliği tescil edildi!

İSMOB İstanbul Mobilya Fuarı’nda yenilenen standı ve 2014 koleksiyonu ile fuarın en dikkat çeken markası olan Doğtaş, dünyanın en önemli güvenlik sertifikası olan GS Belgesi’ne (Geprüfte Sicherheit - Sertifikalı Güvenlik) sahip Türkiye’nin ilk ve tek mobilya markası olma özelliğiyle fark yaratıyor. Doğtaş, GS Sertifikalı ürünleri; CE Belgeli yatakları, salon takımları, yatak, yemek ve genç odalarıyla 42 yıldır tüketicinin hayatında!

Doğtaş’ın yeni tasarımlarından kısa notlar:

• 2013’te olduğu gibi modern çizginin yanında retro ürünler de yerini aldı.
• Bu yılki tasarımlarda özellikle yuvarlak hatlar dikkat çekiyor.
• Son yıllarda öne çıkan meşe tonları, 2014’te düz renklerle kombine edildi.
• Meşeye alternatif olarak; yanık ceviz ve karaağaç dekorları bu senenin trend renkleri arasında yerini almış görünüyor.
• Düz renk uygulamalarında ise; pudra tonları, turkuaz, karamel, mocha ve bakır benzer renklerle trendler geçen seneye göre farklılıklar sergiliyor.
 

Çocukların hayali gerçek oldu

Doğtaş’ın “Hayalindeki Odayı Çiz” konulu resim yarışması sonuçlandı. Ressam ve yönetmen Mehmet Güreli başkanlığındaki jüri tarafından Türkiye’nin yedi bölgesinden yedi resim seçildi. Vialand Alışveriş Merkezi’nde yapılan törenle kazananlara Doğtaş Yeni Nesil Oda Takımı hediye edildi.
 

Doğtaş tarafından 2009 yılından beri çocukların hayalgücünü geliştirmek, resme olan ilgilerini artırmak amacıyla düzenlenen “Hayalindeki Odayı Çiz” isimli resim yarışması yedi çocuğun daha hayalindeki odayı gerçeğe dönüştürdü. Türkiye’nin yedi bölgesinden binlerce resmin katıldığı yarışmada resimler, ünlü ressam- yönetmen Mehmet Güreli başkanlığında, gazeteci-yazar Nora Romi, çocuk hikâye yazarı- oyuncu Görkem Yeltan ve Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan tarafından değerlendirildi.

Doğtaş Çocuk Resim Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan, Jüri Başkanı Mehmet Güreli ve jüri üyelerinin katılımıyla 11 Ocak’ta Vialand Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Davut Doğan, “Çocukların hayal gücüne ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz Çocuk Resim Yarışması’na ilgi her yıl katlanarak artıyor. Çocuklarımızın ilgisi bizleri daha da heyecanlandırıyor. Doğtaş Ailesi olarak kazanan çocuklarımızı, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” diye konuştu.

Sergi açılışı öncesi gerçekleştirilen ödül töreninde yedi bölgeden yedi çocuğa Doğtaş’tan dilediği yeni nesil yatak odası hediye edildi. Yarışmanın Akdeniz Bölge Birincisi Antalya’dan Maxim Chelnokov, Doğu Anadolu Bölge Birincisi Muş’tan Hatice Sezgin, Ege Bölge Birincisi İzmir’den Onat Cevhertaş, Güneydoğu Anadolu Bölge Birincisi Diyarbakır’dan Ela Özdilekli, Karadeniz Bölge Birincisi Samsun’dan Aysima Yazıcı, İç Anadolu Bölge Birincisi Eskişehir’den Eray Ersezer ve Marmara Bölge Birincisi Sakarya’dan Ali Kemal Hocalar oldu. Ayrıca farklı bölgelerden sergilenmek üzere seçilen 30 resmin sahibi de sürpriz hediyeler kazandı.

 

Doğtaş'ın 50'inci yıl hedefi: Sektör liderliği..

Doğtaş Mobilya'nın gelecek hedefleri, yurtiçi ve yurtdışı bayilerinin biraraya geldiği Büyük Buluşma 2013 toplantısında açıklandı. Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Davut Doğan, "Mobilya sektöründe 41'inci yılını kutlayan Doğtaş olarak, 50'inci yılımızda Türkiye mobilya sektöründe lider marka olmayı hedefliyoruz." dedi.
 

41. yıla özel "Gelecek Sizin, Nazar Değmesin" konseptiyle 3-4-5 Aralık'ta Antalya Belek Titanic Hotel'de gerçekleşen Büyük Buluşma 2013 toplantısında konuşan Davut Doğan, "Çanakkale Biga'da doğduk ve bugün dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteriyoruz. Uluslararası mobilya markalarıyla rekabet ediyoruz. Bugüne kadar aldığımız birçok ödülle başarımızı tescillemiş durumdayız. 2013 yılında Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 firması arasında yer aldık.

İngiltere'nin en başarılı şirketi seçildik. Sektördeki öncü yaklaşımımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarla başarımızı devam ettirmek istiyoruz." dedi. Toplantıda mobilya sektörüyle ilgili bilgiler de veren Davut Doğan; "Türkiye mobilya sektörü, 2013 yılında yaptığı 2 milyar dolarlık ihracatla dünyada 17'inci sıraya yükseldi. 2023 yılı için hedef 10 milyar dolarlık ihracat. Doğtaş olarak bizim de 50'inci yılımız olan 2022'de hedefimiz sektör liderliğidir." dedi.

Kadir Çöpdemir'in renkli sunumuyla devam eden Büyük Buluşma 2013, toplantıların ardından Zeliha Sunal'ın sahne aldığı gala yemeğiyle sona erdi.

 

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, Doğtaş World Cup 2013'ü yönetti!

Doğtaş Büyük Buluşma 2013 kapsamında düzenlenen, yurtiçi ve yurtdışı bayilerinin karşı karşıya geldiği Doğtaş World Cup’ı FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır yönetti!

 
Cüneyt Çakır tarafından yönetilen Doğtaş World Cup 2013'te Doğtaş yurtiçi ve yurtdışı bayilerinin oluşturduğu iki takım karşı karşıya geldi. Yurtdışı takımının 12-2 galip geldiği maçı Doğtaş bayileri, yöneticiler ve çalışanlar ilgiyle izledi.

Doğtaş World Cup'ın bu yılki galibi, kupasını Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan'ın elinden aldı. Cüneyt Çakır'ın yönetiminde oynadıkları maç sonrası hatıra fotoğrafı çektiren bayiler, unutulmayacak bir gün yaşadılar.
 
 

Doğtaş, perakende sektöründe öncü yaklaşımını sürdürüyor

Doğtaş Mobilya, Türkiye mobilya sektöründe görmeye alışık olmadığımız uygulamalarla perakendede de öncü yaklaşımını sürdürüyor. Bu uygulamalarla, şirketin hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin artırılması, çalışan performanslarının yükseltilmesi, ticari kararların etkinliğinin ölçülmesi ve Doğtaş'ın tüm perakende sektörüne örnek olması hedefleniyor.


Çanakkale'de doğan ve bugün 65 ülkeye ihracat yapan Doğtaş, mobilya sektöründe hayata geçirdiği ilklerle tüm perakende sektörünü geliştirmek için harekete geçiyor. Teknolojinin verdiği güçle hayata geçen uygulamalar:
 
Tüm mağazalarda tablet kullanımı ile hataya son!
Doğtaş, tüm mağazalarında müşterilerini tabletle karşılıyor, tüm sorulara tablet sayesinde hızlı bir şekilde yanıt veriyor. Siparişler tablet uygulamasıyla anında alınarak, mobilya sektöründe İlk defa Doğtaş tarafından uygulanan bu sistem sayesinde sorunsuz sipariş girişi yapılıyor ve siparişler kolayca takip ediliyor. Hizmet kalitesini de artıran bu sistemle müşterilere yanlış veya eksik ürün teslim etme gibi sorunlar ortadan kalkıyor.

Mobilyayı almadan önce evinizde nasıl duracağını görmek mümkün!
Özellikle mobilya sektörünün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan oda planlama yazılımı tüm Doğtaş mağazalarında müşterilerin hizmetine sunuluyor. pCon adlı yazılım; basit komutlarla, müşterinin almayı düşündüğü ürünleri, ölçülerini verdiği odasında çok hızlı bir şekilde görmesini sağlıyor. Uygulama sayesinde farklı renkler, desenler, malzemeler ve dokuları da mobilya üzerine uygulamak mümkün.

Gizli bilgiler anında yönetim katında!
Doğtaş, Sensormatic ile işbirliği yaparak mağazalara kişi sayma sistemleri kurdu. Pazarlama stratejilerinin ve ticari kararların etkinliği hakkında önemli bilgiler sunan kişi sayıları, servis sağlayıcı firmalarla paylaşmaya gerek kalmadan, anında yöneticilere iletiliyor. Perakendeciler için önem ve gizlilik derecesi yüksek olan bu veriler sayesinde, pazarlama stratejilerinin etkinliği analiz edilerek kaynak kullanımının iyileştirilmesi hedefleniyor.

Doğtaş Akademi eğitim maratonu devam ediyor!
Tüm Doğtaş çalışanlarının bilgi ve becerilerinin artırılması, markanın bilinçli bir şekilde temsil edilmesi, müşteri memnuniyetinin ön planda tutulması ve bunun yaşatılması amacıyla kurulan Doğtaş Akademi, 41 yıllık geçmişe sahip Doğtaş'ın eğitime verdiği önemin en büyük göstergesi.
Doğtaş her alanda olduğu gibi, eğitim dalında da Türkiye'de bir ilke imza atarak, dev bir eğitim programına başladı. Yurt içi ve yurt dışında tüm Doğtaş çalışanlarına uygulanmaya başlayan eğitim maratonunda 2013 yılı içerisinde 900 kişi eğitim alarak Uzmanlık Sertifikası sahibi oldu. Bu sayı yılsonuna kadar 1.350'ye ulaşacak. 2014 yılı hedefi ise 2.200 kişiyi kapsayan yüklü bir program. Bu sayede Doğtaş bünyesinde Uzmanlık Sertifikası almayan çalışan kalmayacak.

Mağazalarda gizli müşteriler var!
Doğtaş mağazaları yıl içerisinde düzenli olarak gizli müşteri denetimlerinden geçiyor. Gizli müşteri uygulaması ile Doğtaş mağazalarının kurumsal kimlik bütünlüğünün sağlanması, müşteri memnuniyeti ve hizmet anlayışının en üst düzeyde tutulması amaçlanıyor.

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su ve aynı zamanda Türkiye Mobilya Sektörü Meclisi Başkanı olan Davut Doğan bu yeniliklerle ilgili "Doğtaş olarak 41 yıldır yeniliklerin peşindeyiz. Yaptığımız çalışmaları da sadece kendi markamız için değil tüm sektöre faydası olması için gerçekleştiriyoruz. Doğtaş'taki yeni uygulamalar, mobilya sektörünün ve dahası tüm perakende sektörünün gelişmesi için örnek olacaktır." dedi.
 
 

Doğtaş Exclusive Zonguldak'ta ikinci mağazasını açtı.

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Zonguldak mağazasının açılışını Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz Ereğli Eski Belediye Başkanı Murat Sesli, Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan, Doğtaş Satış Direktörü Oğul Sipahioğlu, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.
 
Açılış sonrası Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya da mağazayı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.
 
Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, 1.000 m2'den oluşan yeni Exclusive mağazasını Zonguldak İncivez Mahallesi'nde Benzinlikler Mevkii'nde açtı. Doğtaş Exclusive Zonguldak açılışına Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Zonguldak mağazası indirim kampanyasıyla birlikte açıldı!

Doğtaş'ın 2 bin TL'ye kadar indirim fırsatı sunan kampanyası 31 Aralık'a kadar devam ediyor. Kampanya, yemek odasından yatak odasına, salon takımlarından televizyon ünitelerine kadar bütün ürünlerde geçerli.

Kampanya;
• Tek seferde 6 bin ile 9 bin 990 TL arasında alışveriş yapana 500 TL
• 10 bin ile 14 bin 990 TL arasında alışveriş yapana 1000 TL
• 15 bin TL üzerinde alışveriş yapana ise 2 bin TL anında indirim imkânı sunuyor.

Altına imza attığı ilkler ve sektöre getirdiği yeniliklerle beğeni toplayan Doğtaş, sektörde ilk kez 7 yıl garanti sunan marka olma özelliğine sahip.

 

 

DOĞTAŞ, Bahreyn'de iki yeni mağaza açtı.

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan, sektörün en beğenilen markası Doğtaş, Bahreyn'de bir Exclusive bir de Kids Land mağazası açtı.

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş'ın, 600 m2'lik yeni Exclusive mağazası ile çocuk ve genç mobilyalarından oluşan 200 m2'lik Kids Land mağazası Türk mobilyasının kalitesini Bahreyn'e taşıyor.

Doğtaş'ın dünyaya yayılma girişimleri hızla devam ediyor…

Bahreyn'de açılan iki mağazayla ilgili açıklama yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Davut Doğan, "Yurt içi ve yurtdışında açtığımız yeni mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Doğtaş, yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da gurur duyduğumuz bir marka haline geldi.

Bunun bir göstergesi olarak; geçtiğimiz günlerde Londra'da gerçekleşen Most Successful Turk Awards'da İngiltere'nin En Başarılı Şirketi Ödülü'nü almış olmaktan son derece gurur ve mutluluk duyduk. Elde ettiğimiz bu başarılar, sektörde bizi daha da güçlendiriyor.

Modern tasarımlarımızla kaliteli ürünlerimizin yer aldığı Doğtaş Exclusive Bahreyn mağazamız, çocuk ve genç odalarının bulunduğu Kids Land mağazamızda yer alan ürünlerimizle Türk mobilyasını burada da başarıyla temsil etmeyi amaçlıyoruz. İki yeni mağaza yatırımımızın hayırlı olmasını diliyor, iş ortağımıza huzurlarınızda böyle güzel bir yatırıma girişerek ailemize katıldıkları için teşekkür ediyorum." dedi.

Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200'ü aşkın mağazasıyla hizmet veren, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumda.

 
 

Doğtaş'a, İngiltere'nin En Başarılı Şirketi Ödülü

Türk Mobilya sektöründe 41. yılını kutlayan Doğtaş, Business Network İşadamları Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve İngiltere'nin en prestijli ödülleri arasında yer alan Most Successful Turk Awards'da "İngiltere'nin En Başarılı Şirketi" seçilerek mobilya sektöründe öncü bir marka olduğunu bir kez daha kanıtladı.
 
Birleşik Krallık ve Türkiye'nin ilişkilerini güçlendirmek, ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunmak üzere hizmet veren Business Network tarafından bu sene dördüncüsü organize edilen En Başarılı Türkler Ödül Töreni, 3 Kasım akşamı Hilton Park Lane Hotel'de gerçekleştirildi.Business Network İşadamları Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve İngiltere'nin en prestijli ödülleri arasında yer alan Most Successful Turk Awards'da "İngiltere'nin En Başarılı Şirketi" seçilen Doğtaş, mobilya sektörünün en başarılı ve beğenilen markası olduğunu bir kez daha kanıtladı. Doğtaş, Business Network'ün düzenlediği anket çerçevesinde, şirket itibarına etki eden ürün ve hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti, güvenilirlik, yönetim kalitesi ve şeffaflık, yenilikçilik ve finansal sağlamlık, çalışan memnuniyeti gibi kriterler ele alınarak ödüle layık görüldü.Ödül Töreni; Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral, Liberal Demokrat Parti Başkan Yardımcısı Simon Hughes, Avrupa Parlamentosu Londra Temsilcisi Baroness Sarah Lutford, Makedonya Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Zaron Stavreski'nin yanısıra İngiltere'den ve Türkiye'den çok sayıda milletvekili, lord, büyükelçi, belediye başkanı ve işadamının katılımıyla gerçekleştirildi.
 
"Aldığımız ödüllerle başarımızı ispatlıyoruz"
 
Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan, Doğtaş Exclusive Londra bayiliğini yürüten Açıl Group Ceo'su Şükrü Açıl ve Açıl Group Direktörü Veyis Açıl'ın katıldığı ödül töreninde açıklama yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan; "Doğtaş yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da gurur duyduğumuz bir marka haline geldi. İngiltere'nin En Başarılı Şirketi Ödülü'nü almış olmaktan son derece gururlu ve mutluyuz. Aldığımız ödüllerle başarımızı ispatlıyoruz. Elde ettiğimiz bu başarılar, sektörde bizi daha da güçlendiriyor. Modern tasarımlarımızla kaliteli ürünlerimizin yer aldığı Doğtaş Exclusive Londra mağazalarımız, Türk mobilyasını başarıyla temsil ediyor. Başarımızda emeği geçen herkese markamıza olan katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.' dedi.
Çanakkale, Biga'da doğan ve bugün uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Doğtaş, Doğtaş Exclusive Londra mağazasıyla 2010 yılından itibaren Birleşik Krallıkta hizmet vermeye başladı. Londra'da mağaza sayılarını artıran Doğtaş, son yıllarda yaptığı yatırımları, öncü çalışmaları, özel tasarım ürünleri ve yenilikçi perakende anlayışıyla sektörde adından sıkça söz ettirirken, elde ettiği ödüllerle de gücünü ve başarısını pekiştiriyor.

 

Doğtaş, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile AllWorld Nerwork'ün öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı'nın (TEPAV) desteğiyle yürütülen Türkiye 100 Projesi'nin kazananları, İzmir'de düzenlenen 5. İzmir İktisat Kongresi'nde açıklandı.
 
Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkat çekmek için yürütülen Türkiye 100 Projesi'nde, 2010-2012 dönemi ortalama büyüme oranları baz alındı. Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer alan ve yüzde 85 büyüme gerçekleştiren Doğtaş adına ödülü Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen teslim aldı.
 
Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Davut Doğan: "Aldığımız ödüllerle başarımızı ispatlıyoruz"
 
Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Davut Doğan ödülle ilgili olarak; "Aldığımız ödüllerle başarımızı ispatlıyoruz. 41. yılını kutladığımız Doğtaş, gurur duyduğumuz bir marka haline geldi. Doğtaş'ın yanı sıra bünyemize kattığımız Kelebek gibi mobilya sektörünün önemli bir başka markası daha var ve bu iki değerli markayı dünya markası yapmak için alışıyoruz. Giderek büyüyen ve güçlenen bir aileyiz. Kelebek Mobilya'yı satın alarak mobilya sektöründe gücümüze güç kattık ve mobilya grubu olarak sektörde ikinci sıraya yükseldik." dedi. Çanakkale, Biga'da doğan ve bugün uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Doğtaş,65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200'ü aşkın mağazası, son yıllarda yaptığı yatırımları, öncü çalışmaları, özel tasarım ürünleri, yenilikçi perakende anlayışıyla sektörde adından sıkça söz ettirirken elde ettiği ödüllerle de gücünü ve başarısını pekiştiriyor.


Hayalindeki odanın resmini yap, hayalin gerçek olsun!


Geleneksel Doğtaş Çocuk Resim Yarışması için geri sayım başladı! Başvurular, 20 Aralık 2013 Cuma gününe kadar devam edecek. Yarışmada, Türkiye’nin yedi bölgesinden yedi birinci seçilecek ve kazananlara diledikleri Doğtaş Yeni Nesil Odası hediye edilecek.
 
Doğtaş, 6-11 yaş aralığındaki tüm çocukları resim yapmaya davet ediyor. Yarışmaya; hem Doğtaş mağazalarından temin edilebilen katılım formu doldurularak “Doğtaş, Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sokak No:31/1 Smart Plaza B Blok Kat:6 Kavacık Beykoz, İstanbul” adresine posta yoluyla gönderilen resimlerle; hem de www.dogtas.com.tr adresinde yer alan ilgili bölüme yüklenen resimlerle başvuru yapılabilecek. Çocukların hayallerindeki odayı çizeceği yarışma, 20 Aralık 2013 tarihinde sona erecek. 
Yarışma sonucunda, “Türkiye’nin yedi bölgesinden, yedi resim” seçilerek, kazanan çocuklara Doğtaş’tan diledikleri yeni nesil odası hediye edilecek. Ayrıca sergilenmeye değer görülen 30 resmin sahibi çocuğa da sürpriz hediyeler verilecek.
 
Başkanlığını ünlü Ressam ve Yönetmen Mehmet Güreli’nin yaptığı Çocuk Resim Yarışması 2013 jürisi; Gazeteci - Yazar Nora Romi, Tiyatrocu - Çocuk Hikaye Yazarı Görkem Yeltan, Fotoğraf Sanatçısı Kayıhan Güven ve Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan’dan oluşuyor.
 
Kazanan yarışmacılar ise, Ocak 2014’te gerçekleştirilecek Ödül Töreni’nde açıklanacak. 
 
*Doğtaş Çocuk Resim Yarışması ile ilgili detaylara Doğtaş mağazalarından ve www.dogtas.com.tr‘den ulaşılabilir. 
 
 

Doğtaş reklamlarına iki ödül birden!

Doğtaş, Kristal Elma Yaratıcılık Festivali kapsamında düzenlenen 25'inci Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri'nde 'Farklı Hissettiren Tasarımlar' reklam filmleriyle iki Gümüş Elma Ödülü aldı.
 
Doğtaş, Kristal Elma Yaratıcılık Festivali kapsamında düzenlenen 25'inci Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri'nde 'Farklı Hissettiren Tasarımlar' reklam filmleriyle iki Gümüş Elma Ödülü aldı.
 
Ana teması "Fark Yaratmak" olan Kristal Elma Ödül Töreni'nin 25'inci yılında, 2 bin 66 başvuru gerçekleşti. Başvuruları, jüri başkanlığını Ali Taran'ın üstlendiği 92 kişilik 6 ayrı ekip değerlendirdi.
 
Künye:

Reklamveren: DOĞTAŞ - Derya Ercan, Eda Köse

Reklam Ajansı: DRAFTFCB İstanbul

Yaratıcı Ekip: Elif Önay, Yavuzhan Gel, Senem Türkerden

Müşteri İlişkileri: Ceren Çubukçu Akpulat, Ayça Çınar, Oya Berk

Prodüksiyon Şirketi: Neverland

Yönetmen: Doğan Tanyer

Müzisyen: Oğuz Kaplangı

 

DOĞTAŞ, Antalya Lara’da Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Antalya Lara mağazasının açılışını Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.
 
Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, yeni Exclusive mağazasıyla Lara’da! Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.200 metrekarelik yeni mağazası, Fener Mahallesi, Bülent Ecevit Bulvarı No:76/2 Muratpaşa’da açıldı!
 
Doğtaş Exclusive Antalya Lara mağazasının açılışı; Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Açılışta konuşma yapan ve Doğtaş hakkında bilgiler veren Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Doğan; “Hedeflediğimiz yenilikçi büyüme tavrımızın meyvelerini topluyoruz. Hem yurtiçi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Mağaza açılışlarımız devam edecek.” dedi.
 
Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

DOĞTAŞ, Niğde’de Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Niğde mağazasının açılışını; Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Niğde Milletvekili Ömer Selvi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Türkiye Mobilya Sektör Meclis Başkanı Davut Doğan, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.
 
Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş yeni Exclusive mağazasıyla Niğde’de! Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.300 metrekarelik yeni mağazası, Bor Yolu 2. Km. Aydoğanlar Sitesi Altı No:31’de açıldı.
 
Doğtaş Exclusive Niğde mağazasının açılışı; Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Niğde Milletvekili Ömer Selvi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Açılışta konuşma yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan; “Hedeflediğimiz yenilikçi büyüme tavrımızın meyvelerini topluyoruz. Hem yurtiçi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Bugün hem Niğde mağazamızın açılışını gerçekleştirdik hem de Aksaray mağazalarımızı hizmete açıyoruz. Büyüme stratejimizi devam ettirerek, önümüzdeki günlerde de yeni açılışlarımızı sürdüreceğiz.” dedi.
 
Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

DOĞTAŞ, Aksaray’da Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Aksaray mağazasının açılışını Aksaray Valisi Selami Altınok, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Türkiye Mobilya Sektör Meclis Başkanı Davut Doğan, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.
 
Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, yeni Exclusive mağazasıyla Aksaray’da! Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.400 metrekarelik yeni mağazası, Büyük Bölcek Cad. Elit Sitesi 2 No: 30/A’da açıldı.
 
Doğtaş Exclusive Aksaray mağazasının açılışı; Aksaray Valisi Selami Altınok, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Açılışta konuşma yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan; “Hedeflediğimiz yenilikçi büyüme tavrımızın meyvelerini topluyoruz. Hem yurtiçi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Bugün hem Niğde hem de Aksaray mağazalarımızın açılışını gerçekleştirmiş olduk. Büyüme stratejimizi devam ettirerek, önümüzdeki günlerde de yeni mağaza açılışlarımızı sürdüreceğiz.” dedi.
 
Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor

DOĞTAŞ, Uşak'ta Exclusive mağazasını açtı.

 

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Uşak mağazasının açılışını; Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erdem, Uşak Milletvekili İsmail Genç, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak Üniversitesi Rektörü Pr.Dr.Sait Çelik, Uşak İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilmişti

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.000 metrekarelik yeni Exclusive mağazası, Uşak’ta İzmir- Ankara yolu üzeri Gazi Bulvarı’nda açıldı.

Doğtaş Exclusive Uşak mağazasının açılışı; Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erdem, Uşak Milletvekili İsmail Genç, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sait Çelik, Uşak İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, “Hedeflediğimiz yenilikçi büyüme tavrımızın meyvelerini topluyoruz. Hem yurt içi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Büyüme stratejimizi devam ettirerek, önümüzdeki günlerde de yeni mağaza açılışlarımızı sürdüreceğiz. Bu büyüme sürecimizde ailemize katıldığı için Ünal Özkaçar ve Sezgin Önal Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.

Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor. 

Doğtaş’ın FOX için tasarladığı özel koltuklar Şişli Meslek Yüksekokulu’nda!

Doğtaş’ın FOX için özel olarak tasarladığı koltuklar Şişli Meslek Yüksekokulu’na hediye edildi. Koltuklar, yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin hem dinlenebilecekleri hem de çalışabilecekleri özel alanlar yaratılması için kullanılacak.

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası Doğtaş ve Türkiye’nin en çok izlenen televizyon kanallarından FOX, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek Şişli Meslek Yüksekokulu öğrencileri için dinlenme ve hobi alanları oluşturuyor. Doğtaş’ın FOX’a özel tasarladığı koltuklar Şişli Meslek Yüksekokulu’na hediye edildi ve öğrencilerin boş vakitlerini geçirip dinlenebilecekleri, ders çalışabilecekleri yeni alanlar oluşturuldu.

Ülkemizin ekonomi, endüstri, sağlık ve sosyal alanlarında hizmet veren kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 1994 yılında kurulan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu mezunlarının çalışma hayatına katılım yüzdesiyle yüksek bir başarı grafiği sergiliyor. Ayrıca, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere sağladığı burslarla da eğitim alanında önemli bir görevi yerine getiriyor.

Yeni eğitim döneminde öğrencilerine daha konforlu dinlenme ve çalışma alanları sunacak olan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, FOX ve Doğtaş yetkililerine öğrencilerinin hazırladığı bir yazıyla teşekkürlerini iletti.

 

DOĞTAŞ, Kıbrıs’ta yeni Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan, sektörün en beğenilen markası Doğtaş, 23 Temmuz Salı günü, çok sayıda davetlinin katılımıyla Lefkoşe’deki yeni mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, yeni Exclusive mağazası Şehit Hikmet Revan Sokak No:4 Lefkoşe adresinde açıldı. Doğtaş Exclusive Lefkoşe mağazasının açılışı KKTC Meclis Başkanı Dr. Hasan Bozer, Doğtaş CEO’su Haluk Özmutlu, Doğtaş İş Geliştirme Direktörü Ali Rıza Çelik, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan ve Doğtaş hakkında bilgiler veren Doğtaş CEO’su Haluk Özmutlu, “Hem yurt içi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Büyüme stratejimizi devam ettirerek, yüzde 30 büyüme hedefi koyduğumuz 2013 yılında yeni mağaza açılışlarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve kalitesiyle de tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

Doğtaş yine en başarılı ihracatçılar arasında!

İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin düzenlediği, “En Başarılı İhracatçı Ödülleri” 18 Temmuz akşamı Cemile Sultan Korusu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Mobilya sektörünün en başarılı ihracatçılarının açıklandığı gecede Doğtaş Mobilya bu yıl da ödülün sahibi oldu.

İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından her yıl düzenlenen ve en başarılı ihracatçıların ödüllendirildiği gecede Doğtaş, 2012 yılında yaptığı yurtdışı atağı ile mobilya sektöründeki en başarılı ihracatçı firmalar arasında yer aldı. Ödül, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mobilya Grup Başkanı İsmail Doğan’a takdim edildi.

Alınan ödülle ilgili olarak açıklama yapan İsmail Doğan; “65 farklı ülkeye mobilya ihracatı yapan Doğtaş, son yıllarda yaptığı yatırımları, öncü çalışmaları, özel tasarım ürünleri, yenilikçi perakende anlayışıyla sektörde adından sıkça söz ettirirken elde ettiği ödüllerle de gücünü ve başarısını pekiştiriyor. Hedefimiz Doğtaş’ın global markalar listesinde sıralamaya girdiğini görmek” dedi.

Doğtaş, hem yurt içi hem de yurtdışında açtığı “Exclusive” mağazalarla büyümeye; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve kalitesiyle tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

DOĞTAŞ, Kırıkkale’de iki Exclusive mağaza birden açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Kırıkkale’deki iki mağazasının açılışını aynı gün gerçekleştirdi.

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın,1.300 metrekarelik yeni Exclusive mağazası Otogar karşısında açıldı. 500 m2’lik diğer Exclusive mağaza ise Zafer Cd. No:76’da hizmet vermeye başladı.

Doğtaş Exclusive Kırıkkale mağaza açılışı; 24 Mayıs saat 14.00’te Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırıkkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kaan Köksal, Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök, Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer, Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, Çelebi Belediye Başkanı Süleyman Uluyol, Doğtaş yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Doğtaş; hem yurt içi hem de yurtdışında açtığı yeni Exclusive mağazalarla büyümeye, özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

DOĞTAŞ, Balıkesir’de Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Balıkesir mağazasının açılışını Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, Doğtaş yöneticileri, Doğtaş bayileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş artık Balıkesir’de! Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.700 metrekarelik yeni Exclusive mağazası Balıkesir- İzmir yolu üzerinde açıldı.

Doğtaş Exclusive Balıkesir mağazasının açılışı Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, Doğtaş yöneticileri, Doğtaş bayileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Doğan; “Hem yurt içi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Büyüme stratejimizi devam ettirerek, bu yıl da yeni mağaza açılışlarımıza devam edeceğiz. Bu büyüme sürecimizde ailemize katıldığı için Cihat Gencer ve oğlu Hasan Gencer’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

DOĞTAŞ, Muş’ta Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, çok sayıda davetlinin katılımıyla Muş mağazasının açılışı gerçekleşti.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş artık Muş’ta! Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.300 metrekarelik yeni Exclusive mağazası, Muş İstasyon Caddesi’nde açıldı.

Doğtaş Exclusive Muş mağazasının açılışı; 10 Mayıs Cuma günü, saat 15.00’te Muş Milletvekili Faruk Işık, Muş Valisi Çetin Kılınç, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Çıtak, Doğtaş yöneticileri, Doğtaş bayileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Doğtaş; hem yurt içi hem de yurtdışında açtığı yeni Exclusive mağazalarla büyümeye, özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

DOĞTAŞ, Osmaniye’de Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Osmaniye mağazasının açılışını Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş yeni Exclusive mağazasıyla Osmaniye’de! Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 2.700 metrekarelik yeni mağazası, Raufbey Mahallesi Atatürk Caddesi No:305’te açıldı.

Doğtaş Exclusive Osmaniye mağazasının açılışı; Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Şadan Doğan, “Hem yurt içi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Büyüme stratejimizi devam ettirerek, bu yıl yeni mağaza açılışlarımıza devam edeceğiz. Bu büyüme sürecimizde ailemize katıldığı için Bayram Ali Kılıç’a teşekkür ediyorum” dedi.

Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

DOĞTAŞ, Tuzla’da Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan, sektörün en beğenilen markası Doğtaş, 26 Nisan günü çok sayıda davetlinin eşliğinde Tuzla mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.600 metrekarelik yeni Exclusive mağazası Tuzla Aydıntepe Mahallesi E5 Karayolu üzerinde açıldı.

Doğtaş Exclusive Aydın mağazasının açılışı; Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, Doğtaş bayileri, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Doğtaş; hem yurt içi hem de yurtdışında açtığı Exclusive mağazalarla büyümeye; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve kalitesiyle de tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

Doğtaş Hakkında

1972 yılında Çanakkale’de kurulan Doğtaş Mobilya, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında üretilen özgün tasarımlı modelleri ve fonksiyonellikle şıklığı birleştiren modern çizgili ürünleriyle, sektöründe fark yaratmıştır. Kalite ve tasarım konusunda sektöre birçok yenilik getiren Doğtaş, ISO 9001, ISO 10002, E-1, TS-EN İSO 50001, İSO 14001 ve OHSAS 18001 gibi birçok önemli belgeye de sahiptir. Ayrıca 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına hız vermiştir. Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazası ile büyümeye devam etmektedir. 2012 yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, Cumhuriyetimizin en eski mobilya markası Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükselmiştir. Doğtaş, Capital dergisinin 2012 yılı Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonucuna göre 2011 yılında olduğu gibi yine sektörünün en beğenilen birinci şirketi seçilmiştir.

 

DOĞTAŞ, Aydın’da Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş, Aydın mağazasının açılışını Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, Doğtaş bayileri, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 1.850 metrekarelik yeni Exclusive mağazası, Aydın’da Muğla karayolu 3. Km. üzerinde Dalya Alışveriş Merkezi’nde açıldı.

Doğtaş Exclusive Aydın mağazasının açılışı; Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, Doğtaş bayileri, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Davut Doğan, “Hedeflediğimiz yenilikçi büyüme tavrımızın meyvelerini topluyoruz. Hem yurt içi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişletiyoruz. Büyüme stratejimizi devam ettirerek, 2013 yılında yeni mağaza açılışlarımızı sürdüreceğiz. Bu büyüme sürecimizde ailemize katıldığı için Mehmet Ali Apaydın’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor. Doğtaş’ın birbirinden özel tasarımları yüzde 30’a varan indirim kampanyasında satışa sunuluyor.

 

“Mobilya Sektörünün En Beğenilen Markası” yine DOĞTAŞ!

Capital dergisi tarafından düzenlenen ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması”nda Mobilya Sektörünün En Beğenilen Şirketi Ödülü yine Doğtaş’ın oldu!

Ödülü, Capital dergisi Yazı İşleri Müdürü Ebru Fırat Tayman Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Doğan’a takdim etti.

Aynı kategoride 2011 yılında birincilikte yer alan Doğtaş, 2012 yılında da mobilya sektörünün lideri oldu. Capital dergisi tarafından bu yıl 13’cüsü düzenlenen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında Doğtaş, sektördeki gücünü ve başarısını bu ödülle tekrar pekiştirmiş oldu.

Çanakkale, Biga’da doğan ve bugün uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Doğtaş, son yıllarda yaptığı yatırımları, öncü çalışmaları, özel tasarım ürünleri, yenilikçi perakende anlayışıyla sektörde adından sıkça söz ettirirken elde ettiği ödüllerle de gücünü ve başarısını pekiştiriyor.

İş dünyasının takip ettiği saygın iş ve ekonomi dergisi Capital’in anketini yaklaşık 1600 yönetici yanıtladı. Ataştırma çerçevesinde, şirket itibarına etki eden ürün ve hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti, güvenilirlik, yönetim kalitesi ve şeffaflık, yenilikçilik ve finansal sağlamlık, çalışan memnuniyeti gibi kriterler ele alınarak Türkiye’nin ve sektörünün en beğenilen şirketleri seçildi.

 

Doğaya bir şey yapamayız. Fakat evinize baharı getirebiliriz!

Doğaya bir şey yapamayız. Fakat evinize baharı getirebiliriz!

İlk cemre 20 Şubat’ta havaya düştü. Tam bir hafta sonra suya… Şimdi sıra havada! Dördüncü cemreyi evinize biz düşürebiliriz. Leeds berjeri bunun için tasarladık!

Kalitesini, sağlamlığını, ahşabını, kumaşını yazdık, anlattık. Fakat Doğtaş Leeds için ilk söyleyeceğimiz şey onun “cıvıl cıvıl” bir berjer olması. Cıvıl cıvıl, çünkü doğanın en güzel çiçeklerinden ilham alınarak tasarlanan motifler baharı simgeliyor.

Sadece desen mi? Elbette değil.

Leeds berjer, özel tasarımıyla rahatlık ve şıklığı bir arada sunuyor. Tasarımı zenginleştiren ahşap ayakları ve kapitoneli yapısıyla yaşam alanlarına modern ve sıcak bir hava getiren Leeds, ahşabın yanı sıra beyaz, ceviz ve menge alternatifli ayak seçeneklerine sahip. Salonunuzda ayrı bir oturma köşesi yapabileceğiniz gibi Comfort oturma grubuyla da mükemmel uyum sağlayan Leeds berjer, evinizin gerçekten havasını değiştirecek.

 

Doğtaş, Çanakkale Kurumlar Vergisi ikincisi oldu!

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan: “Bu topraklarda kazandığımızı bu topraklara geri ödüyoruz…”

Türkiye mobilya sektörünün en beğenilen markası Doğtaş, vergi rekortmenlerinin açıklandığı Çanakkale Kurumlar Vergisi töreninde ikincilik ödülünün sahibi oldu. Vergi Haftası nedeniyle Çanakkale Defterdarlığı tarafından Kolin Otel’de düzenlenen törende, Doğtaş Mobilya adına ödülü; Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen teslim aldı.

Çanakkale Defterdarlığı tarafından 2012 yılı gelir ve kurumlar vergi rekortmenleri açıklandığı törende ikincilik ödülünün sahibi Doğtaş oldu. Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, yaptığı açıklamada; “Vergi, ülkemizin kalkınmasında, sosyal hizmet kalitesinin artmasında ve toplumsal ihtiyaçların karşılanmasında çok önemli bir yere sahip. Doğtaş olarak 40 yıldır bu bilinçle hareket ediyoruz. Bu topraklarda kazandığımızı bu topraklara ödemeyi kendimize bir görev olarak addediyoruz.” dedi.

Törende konuşma yapan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ise, “Hem sosyo ekonomik gelişmişlik sıralamasında, hem de vergi tahsilatında ilimiz Türkiye sıralamasında 14’ncü sırada yer almaktadır. Çanakkale aynı zamanda vergi gelirleriyle yatırımları dengede olan bir il. Bu vesileyle ben vergi ödeyen, katkı sağlayan, yatırımlarımıza kaynak temin eden ve sponsor olan iş adamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Çanakkale Biga’da doğan ve bugün uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Doğtaş Mobilya, gerçekleştirdiği girişken ve yenilikçi büyüme tavrının meyvelerini topluyor. Doğtaş, başarısını, devlete ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirerek ülkesiyle paylaşıyor.

 

Kariyer.net’ten Doğtaş’a, “İnsana Saygı Ödülü”

Türkiye mobilya sektörünün en beğenilen markası Doğtaş, insan kaynakları platformu Kariyer.net tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İnsana Saygı Ödülü’nün sahibi oldu.

İnsan kaynakları alanındaki özenli çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyuyla paylaşmak amacıyla düzenlenen “12. Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri” kapsamında farklı sektörlerden firmalar ödül aldı. Mobilya sektöründe Doğtaş’ın layık görüldüğü bu ödül, ürün ve hizmet kalitesinin yanı sıra insana verdiği değerle de Doğtaş’ı sektöründe bir adım daha öne çıkardı.

Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında, iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan firmalar değerlendirildi ve iş arama sürecinde adayları en çok zorlayan şeylerden birinin, başvurulara olumlu veya olumsuz yanıt alamamak olduğunun altı çizildi. Doğtaş, mobilya sektöründe ödül alan tek şirket olurken, 17 bin 500 başvuruya yüzde 99,5 gibi yüksek oranda dönüş yaparak bu konuya ne kadar önem verdiğini ortaya koydu.

Sektörün en beğenilen markası olan, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen Doğtaş, insana verdiği önemi aldığı ödüllerle destekliyor.

 

Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan Mobilya Fuarı’nda Orkestra Şefi oldu

İstanbul Mobilya Fuarı için Doğtaş sponsorluğunda oluşturulan “Solo Müzik Oda Orkestrası”, Johann Strauss’un en önemli eserlerinden “The Blue Danube - Mavi Tuna Valsi”ni Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan yönetiminde icra etti. 14 kişiden oluşan orkestraya şeflik yapan Doğan, konser sonrası ziyaretçilerden büyük alkış aldı.

Sektörün en beğenilen markası olan, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen Doğtaş, sanata verdiği önemi yer aldığı ve hayata geçirdiği çalışmalarla da ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıl 40’ıncı yıla özel oluşturulan “Doğtaş 40’ıncı Yıl Senfoni Orkestrası ile Türkülerimiz” albümü de bu düşünceyle oluşturulmuştu.

 

DOĞTAŞ, İMOB Fuarı’nda farkını ortaya koyuyor!

Türk mobilya sektöründe 40 yılı geride bırakan Doğtaş, 29 Ocak- 02 Şubat 2013 tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo İstanbul’da düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı’nda Hall 2’de yer alan B-203 numaralı standında renk ve desenleriyle fark yaratan en yeni tasarımlarını sergiliyor.

Türk mobilya sektörünün en beğenilen markası Doğtaş, kendine özgü renk, desen ve kumaşlarla zenginleştirdiği yeni tasarımlarını, İMOB Fuarı’nda görücüye çıkarıyor. Doğtaş, Hall 2’deki standında sergilediği koleksiyonlarıyla sadece mobilya üreten ve satan marka değil, aynı zamanda Doğtaş’a has renk ve desenlerle farklılaşan ve yaşam tarzı yaratan marka olduğunu da vurguluyor. Doğtaş, yeni ürünleri ve sıra dışı tasarımlarıyla diğer markalardan ayrılarak, konforun kalite ve estetikle birleştirildiği özgün seçenekler sunuyor.

Doğtaş, İMOB Fuarı’nda 40’ın üzerinde yeni ürünü sergiliyor!

Mobilya profesyonellerinin küresel ölçekteki buluşma noktası ve dünyanın en büyük mobilya fuarlarından biri olan İMOB Fuarı’nda yer alan Doğtaş, birçok farklı stil ve işlevselliği bir arada sunan salon takımları, oturma grupları, modern çizgiyle sentezlenen yemek ve yatak odaları, yepyeni tasarımlarıyla dikkat çeken yeni nesil odaları ve eşsiz özellikleri bulunan sağlıklı yataklarını ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

Doğtaş bu yıl fuarda 40’ın üzerinde yeni ürününü de görücüye çıkarıyor. Doğtaş’ın 2013 yılında en iddialı ürünleri arasında Private Yatak Odası, Navita Yemek Odası, Always Yeni Nesil Odası ve multimedia TV Ünitesi Joy gibi fonksiyonel ürünleri dikkat çekiyor.

Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan,“Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz girişken ve yenilikçi büyüme tavrımızın meyvelerini topluyoruz. 2012 yılında attığımız büyük adımlarla gücümüze güç kattık. Hem yurt içi hem de yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla ailemizi genişlettik. 2012 yılına yüzde 40 büyüme hedefiyle başlamıştık. Hedefimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Agresif büyüme stratejimizi devam ettirerek 2013 yılında da yine yüzde 40 büyüme hedefliyoruz. Bu yıl fuarda yer alan standımızda, trend olacağını düşündüğümüz bize özel renk ve desenlerden oluşan en yeni ürünlerimizi ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk. 2013’te yeni ürünlerimizle de oldukça iddialı olacağız.” dedi.

Her yıl dikkat çeken standı ve özel etkinlikleriyle fuarın fark yaratan markası haline gelen Doğtaş, sektördeki liderliğini fuarda da açıkça ortaya koyuyor.

 

Doğtaş Çocuk Resim Yarışması sonuçlandı:
Yedi bölgeden yedi çocuk hayalindeki odaya kavuştu!

Doğtaş’ın “Hayalindeki Odayı Çiz” konulu Çocuk Resim Yarışması sonuçlandı. Jüri başkanlığını ünlü ressam Mehmet Güleryüz’ün yaptığı yarışmada kazananlar 12 Ocak’ta Forum İstanbul’da düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Türkiye’nin yedi bölgesinden, yedi resmin sahibine Doğtaş Yeni Nesil Oda Takımı hediye edildi.

Türk mobilya sektörünün en beğenilen markası Doğtaş, çocukların hayalindeki odaları gerçeğe dönüştürdü! Doğtaş’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği Geleneksel Çocuk Resim Yarışması’na, bu yıl da Türkiye’nin her bölgesinden binlerce resim katıldı. Jüri başkanlığını ünlü ressam Mehmet Güleryüz’ün yaptığı yarışmada binlerce resim, gazeteci-yazar Nora Romi, çocuk hikaye yazarı ve oyuncu Görkem Yeltan, fotoğraf sanatçısı Tamer Yılmaz ve Doğtaş Tasarım Müdürü Yılmaz Seber tarafından titizlikle değerlendirildi.

Doğtaş Çocuk Resim Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, Jüri Başkanı Mehmet Güleryüz ve jüri üyelerinin katılımıyla 12 Ocak’ta Forum İstanbul’da gerçekleşti. İsmail Doğan, “Çocukların hayal gücüne ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz Çocuk Resim Yarışması’na ilgi bu yıl da yoğundu. Anadolu’nun her köşesinden binlerce resim geldi. Çocuklarımızın ilgisi bizleri daha da heyecanlandırıyor. Doğtaş Ailesi olarak kazanan çocuklarımızı, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” diye konuştu.

Sergi açılışı öncesi gerçekleştirilen ödül töreninde yedi bölgeden yedi çocuğa Doğtaş’tan dilediği yeni nesil yatak odası hediye edildi. Yarışma’nın, Ege Bölgesi birincisi Manisa’dan Sıla Filiz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi birincisi Şanlıurfa’dan Bahattin Kara, Karadeniz Bölgesi birincisi Trabzon’dan Başak Güney, İç Anadolu Bölgesi birincisi Ankara’dan Defne Yağlı, Doğu Anadolu Bölgesi birincisi Erzincan’dan Ali Efe Yavuzer, Akdeniz Bölgesi birincisi Adana’dan Buse Karaaslan ve Marmara Bölgesi birincisi İstanbul’dan Onur Kaya oldu. Aynı zamanda farklı bölgelerden sergilenmek için seçilen 30 resmin sahibine de Doğtaş tarafından sürpriz hediyeler verildi.

Doğtaş Çocuk Resim Yarışması Sergisi 12-24 Ocak 2013 tarihleri arasında Forum İstanbul’da gezilebilecek.

 

 

Doğtaş’ın en yeni mağazası Dubai’de!

Türk mobilya sektörünün en beğenilen markası Doğtaş, en yeni tasarımlarını yeni açılan Dubai Exclusive mağazasında beğeniye sunuyor. Türk mobilyasını dünyanın birçok noktasına taşıyan Doğtaş, yurtdışındaki büyümesini hızla sürdürüyor.

Doğtaş, işlevselliği koruyarak, yaratıcılık, estetik, konfor ve yaşam kalitesini Dubai’de açtığı ilk mağazasında tüketiciyle buluşturuyor. Yaptığı büyük yatırımlarla sektörün öncü markası haline gelen Doğtaş, 1.100 metrekareden oluşan Dubai Exclusive mağazasında tüm ürün gruplarını müşterilerin beğenisine sunuyor.

Özel bir organizasyonla 12.12.2012, saat 12.12’de kurdele kesimi gerçekleştirilen ve hizmete giren Doğtaş Exclusive Dubai mağazasının açılışı; T.C. Dubai Başkonsolosu Elif Çomoğlu Ülgen, Dubai Ticaret Ataşesi Gülizar Yavaş, Türkiye Ekonomi Bakanlığı Danışmanı Gülcan Bozdemir, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya, Dubai bayi yetkilisi Essam Ibrahim, Doğtaş yetkilileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışı yapılan Dubai mağazasıyla ilgili değerlendirme yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan; “Doğtaş olarak Türk mobilyasını Dubai’ye de taşıdık ve oraya da damgamızı vurmak istiyoruz. Mağaza konseptimizde yaptığımız çizgisel değişimin müşteri odaklı anlayış ile birleşmesi sonucunda mağazacılık yönünde oldukça dikkat çekerek, satış hacmimizde katma değer yaratıyoruz ve bu katma değeri yurtiçi, yurtdışı her mağazamıza taşıyoruz. 2008 yılında girdiğimiz Turquality® programının verdiği global marka olma vizyonu ve bu yöndeki maddi ve maddi olmayan desteklerinin de katkısıyla yurtdışı atılımlarımızı hızlandırdık. Dünyaya yayılmaya, güçlenerek büyümeye devam ediyoruz. Bugün tarih itibariyle de önemli bir gün. 12.12.2012 ve saat 12.12’de bu güzel mağazamızın açılışını yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İş ortağımız Essam Ibrahim Bey’e böyle güzel bir yatırıma girişerek ailemize katıldıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla hizmet veren, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumda.

 

 

Doğtaş Mobilya, Capital dergisi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda “Mobilya Sektörünün En Beğenilen Markası” oldu!

“Mobilya Sektörünün En Beğenilen Markası” yine DOĞTAŞ!

Türk mobilya sektöründe 40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, Capital dergisinin her yıl yaptığı ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Mobilya Sektörünün En Beğenilen Markası” seçilerek, birincilik koltuğundaki yerini korudu.

Çanakkale, Biga’da doğan ve bugün uluslararası bir marka olan Doğtaş, son yıllarda yaptığı yatırımları, öncü çalışmaları, özel tasarım ürünleri, yenilikçi perakende anlayışıyla sektörde adından sıkça söz ettirirken elde ettiği ödüllerle de gücünü ve başarısını pekiştiriyor.

Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan; “Doğtaş Mobilya olarak iş dünyasının en itibarlı yayınlarından biri olan Capital dergisinin “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi Araştırması’nda iki yıl üst üste ‘Mobilya Sektörünün En Beğenilen Şirketi’ seçildik. Bu ödülü almış olmaktan gururlu ve mutluyuz. Elde ettiğimiz bu başarılar sektörde bizi daha da güçlendiriyor. Doğtaş Mobilya; Türkiye’de ve dünyada modern tasarımlar ve kaliteli ürünlerle Türk mobilyasını temsil ediyor. Başarımızda emeği geçen herkese markamıza olan katkılarından ötürü gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

İş dünyasının takip ettiği saygın iş ve ekonomi dergisi Capital’in anketini yaklaşık 1600 yönetici yanıtladı. Araştırma çerçevesinde, Türkiye’nin ve sektörünün en beğenilen şirketleri, şirket itibarına etki eden ürün ve hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti, güvenilirlik, yönetim kalitesi ve şeffaflık, yenilikçilik ve finansal sağlamlık, çalışan memnuniyeti gibi kriterler ele alınarak seçildi.

 

 

Doğtaş, yurtdışında büyüme atağına devam ediyor!

Doğtaş’tan Ürdün’e üç mağaza birden!

Sektörde 40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş Mobilya, yurtdışında birbiri ardına açtığı mağazalarıyla uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 30 Kasım 2012 Cuma günü Ürdün’de ilk Doğtaş Exclusive mağazasının açılışını gerçekleştiren Doğtaş Mobilya’nın Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya, Ocak 2013’te iki yeni mağaza açacaklarının da müjdesini verdi.

Orta Doğu’da mağaza atağına geçen Doğtaş, bölgedeki ekonomik hareketliliği değerlendiriyor. İşlevselliği koruyarak, estetiği ve konforu bir araya getiren Doğtaş tasarımları, Orta Doğu’da açılan yeni mağazayla Ürdün’de de olacak. Aqaba şehrinde açılan ilk Doğtaş Exclusive mağazasının ardından, 3-4 güne Erbit’e, Ocak 2013’te ise Amman’a bir mağaza daha açılacak.

Türkiye mobilya sektöründe yaptığı büyük yatırımlarla öncü marka haline gelen Doğtaş, Ürdün’de açtığı 700 metrekareden oluşan Exclusive konsept mağazasında tüm ürün gruplarını tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Ürdün’de açılan yeni mağazayla ilgili değerlendirme yapan Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya; “Bu yıl yurtdışına ihracat atağı yaparak, İngiltere, Irak, Kazakistan, Libya, İran, Mısır, Suudi Arabistan, Cezayir, Angola ve son olarak da Ürdün gibi önemli pazarlarda varlığımızı güçlendirerek, yeni Exclusive mağazalarımızla yurtdışında da etkinliğimizi artırmaya devam ediyoruz. Yeni açtığımız Doğtaş Exclusive Aqaba mağazasıyla Türk mobilyasını Ürdün’e de taşıdık. Dünyaya yayılmaya, büyüyerek güçlenmeye devam edeceğiz.” dedi.

Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla hizmet veren, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumda.

 

 

Doğanlar Yatırım Holding Çanakkale’de ödülleri topladı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Çanakkale’ye Değer Katanlar Ödül Töreni”ne katılan Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Doğan, toplam 4 ödül birden aldı.

Çanakkale TSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Ödül Töreni’nde hem Doğtaş hem de Biga Özel Eğitim ve Sağlık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketleriyle vergi rekortmenliği ödülleri, Doğtaş’la ihracat rekortmenliği ödülü ve Çanakkale’ye değer katan marka ödülü olmak üzere 4 ayrı kategoride ödül alan Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Doğan, ödülleri Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan teslim aldı.

“Çanakkale’den iki marka daha çıkaracağız”

Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Doğan yaptığı konuşmada; “Aldığımız ödüllerle başarımızı bir kez daha ispatlamış olduk. Bünyemizde Doğtaş ve Kelebek gibi mobilya sektörünün en önemli markaları var ve bu iki değerli markayı dünya markası yapmak için çalışıyoruz. Doğanlar Yatırım Holding olarak gıda sektöründe Biga köftesini Kufta markası ile ulusal marka yapacağız. Ayrıca süt ve süt ürünlerinde Biga’dan bir marka daha çıkaracağız.” dedi. Bu konuda sektörde iddialı olacaklarını söyleyen Doğan, “Bu yıl Kelebek Mobilya’yı satın alarak mobilya sektöründe gücümüze güç kattık ve grup olarak ikinci sıraya yükselmiş olduk.” dedi.

Biga ve Çanakkale’de yardımseverliği ile de tanınan bir aile olduklarını dile getiren Şadan Doğan; “Bu yıl içinde hem annemiz adına Ayşe Doğan Kız Meslek Lisesi hem de 200 yataklı bir öğrenci yurdu, babamız adına da Ali Doğan Öğrenci Yurdu yapımına başladık. Bu 2 proje inşaatları yılbaşına kadar tamamlanacak.” dedi.

 

 

Doğtaş’ın “yıldızları” Antalya’da buluştu!

Doğtaş Mobilya’nın geleneksel hale getirdiği bayi toplantısı bu yıl 13-14 Kasım’da Antalya Ela Quality Resort Hotel’de gerçekleşti. Her bayisini birer yıldız olarak gören Doğtaş, toplantının konseptini “Stars of Doğtaş” olarak belirledi.

Mobilya sektöründe 40 yılı geride bırakan Doğtaş Mobilya’nın yurtiçi ve yurtdışı tüm bayileri, büyük ve sıcak bir aile olmanın verdiği gururla her yıl olduğu gibi bu yıl da bir araya geldi.

Toplantıdan bir gün önce yurtiçi-yurtdışı ekiplerinin kıyasıya mücadele ettiği Dünya Karması – Türkiye futbol maçında eğlenceli vakit geçiren bayiler, yurtiçi bayi ve yöneticilerinden oluşan Türkiye ekibinin maçı 5-3 kazanmasıyla şampiyonluk kupasının sahibi oldular.

2012 yılı değerlendirmelerinin yapıldığı bayi toplantısında, birlikte kazanılan başarılar kutlanırken 2013 yılı hedefleri ve planları da paylaşıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, mobilya sektörü ile ilgili genel değerlendirmelerde bulunurken; 2011 yılında yüzde 22 büyüyen mobilya sektörünün 2012’de yüzde 7.7 büyüdüğünü, Doğtaş’ın ise geride bıraktığımız 10 ayı yüzde 33 büyüme ile kapattığını belirtti. Doğtaş için 2013’te konsolidede %32’lik büyüme hedefinin revize edildiğini ve yeni açılacak mağazalarla birlikte önümüzdeki yıl %40’lık büyüme hedeflendiğini belirten Doğan; “Doğtaş olarak 2022, yani 50. yılımızda Türkiye’de sektör lideri olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Konuşmasına; “Yaptığımız işler, yakaladığımız başarılar birbirinden değerli ödülleri beraberinde getirdi. Sektörde en beğenilen marka olduğumuzu gururla dile getiriyoruz. Bulunduğumuz konumu korumak ve daha da ileri götürmek için de sizlerle birlikte el birliğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye devam eden Doğan; ”Doğtaş Ailesi’nin değerli üyelerini markamızı daha da ileri götürecek tüm çalışmalarda vermiş olduğu destek ve katkı için kutluyor, teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

2012 yılının, pazarlama, yurtiçi – yurtdışı satış, kalite, tasarım ve bilgi işlem birim yöneticileri tarafından genel olarak değerlendirildiği ve 2013 yılına ilişkin proje ve hedeflerin paylaşıldığı toplantının kapanış konuşmasını yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ise ”Sahip olduğumuz koleksiyonlarımızı dünyanın birçok yerinde tanıtmanın gayreti içerisindeyiz. Sene başından bu yana hem var olduğumuz pazarlarda daha da güçlenerek hem de yeni pazarlara açılarak her geçen gün yeni bir işbirliğine, önemli anlaşmalara imza atıyoruz. Gelişen teknolojinin bütün olanaklarını kullanarak sektörün gelişmesi ve yenilenmesini sağlamanın yanında, mobilya sektörüne yeni bir ses getirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla sadece Türkiye’de değil yurtdışında da Türk mobilyasını kalitesiyle ve modern dizaynıyla öne çıkarmak istiyoruz. Bu süreçte tüm Doğtaş Ailesi’ne katkıları ve çabalarından ötürü teşekkür ediyor, ortak başarılarımızın artmasını ve Doğtaş adına güzel gelişmelerin devamını diliyorum.” dedi. Tüm çalışmaların başarılı bir ekip tarafından gerçekleştirildiğinin altını çizen Doğan, Doğtaş çalışanlarını da sahneye davet ederek, bu başarıda emeği geçen herkesi tek tek kutladı.

Toplantının sonunda başarılı bayilere ödülleri takdim edilirken, akşam düzenlenen Gala Yemeği’nde sahne alan Orkestra Active konseriyle de eğlenceli bir gece geçirildi.

40’ıncı yılında yüzde 40 büyüme hedefiyle hareket eden Doğtaş, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla Türk mobilyasını dünyada önemli bir konuma getirmeyi amaçladığını bir kez daha ortaya koydu.

 

 

Doğtaş Exclusive Batman'da!

Türk mobilya sektörünün en beğenilen markası Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını; yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin lokasyonlarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla sürÇanakkale 1915 Gezici Müzesi Manisalılarladürüyor.

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş’ın Batman mağazasının açılışı gerçekleştirildi. Mağaza açılışına Doğtaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Doğan ve Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan katıldı.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını Batman’daki yeni mağazasında sürdürüyor. Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın Batman Exclusive mağazası Gültepe Mahallesi, Silvan Yolu üzerinde açıldı.

Yeni Batman mağazasının açılışı; Doğtaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Doğan, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla her geçen gün büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. 40’ıncı yılımızı kutladığımız bu yıl, yüzde 40 büyüme hedefiyle yola çıktık ve mağazalaşma atağımızla bu hedefe doğru hızla ilerliyoruz. Bugün Batman’da yeni bir mağazamızın daha açılışını gerçekleştirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz. Batman Bayiimiz ve iş ortağımız Hüsnü Güneş ve İsmail Güneş’e böyle güzel bir yatırıma girişerek ailemize katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Doğtaş; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş’ın, Bağdat Caddesi mağazasının açılışı gerçekleştirildi.

DOĞTAŞ Exclusive artık ‘Cadde’li

Türk mobilya sektörünün en beğenilen markası Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını; yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin lokasyonlarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla sürdürüyor.

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın yeni Exclusive mağazası 6 Ekim Cumartesi günü, İstanbul Anadolu Yakası’nın en gözde merkezlerinden Bağdat Caddesi’nde hizmete açıldı.

Doğtaş Exclusive Bağdat Caddesi mağaza açılışı Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, “Doğtaş bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla her geçen gün büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Doğtaş olarak 2012 yılında 40’ıncı yılımızı kutluyoruz. 40’ıncı yılımızda yüzde 40 büyüme hedefiyle yola çıktık ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında mağazalaşma atağımızla bu hedefe doğru hızla ilerliyoruz. Bugün İstanbul’un en gözde merkezlerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde yeni bir mağazamızın daha açılışını gerçekleştirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz” dedi.

DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

Doğtaş 40’ıncı yılında yurtdışı mağaza atağına devam ediyor...

Doğtaş Mısır’da ikinci mağazasını açtı

Doğtaş Exclusive Mısır Mağazası, 28 Eylül Cuma günü, Türkiye Cumhuriyeti Kahire Büyükelçiliği Birinci Müşteşarı Asip Kaya, Kahire Ticaret Müşaviri Hasan Ali Erdem, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, Quatro Holding Ceo’su Dr. Abdelrahman Seoudi ve Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya’nın katılımıyla gerçekleşti.

Türk mobilya sektöründe yaptığı büyük yatırımlarla öncü marka haline gelen Doğtaş, Mısır’da açtığı yeni mağazasıyla ‘Exclusive’ anlayışını dünyanın birçok noktasına taşıyor. İyi tasarım ve yüksek kaliteyi üstün mağazacılık hizmet anlayışıyla birleştiren Doğtaş, işlevselliği koruyarak, yaratıcılık, estetik, konfor ve yaşam kalitesini şimdi de yeni Doğtaş Exclusive Mısır mağazasında sunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti Kahire Büyükelçiliği Birinci Müşteşarı Asip Kaya, Kahire Ticaret Müşaviri Hasan Ali Erdem, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, Quatro Holding Ceo’su Dr. Abdelrahman Seoudi ve Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya’nın katılımlarıyla gerçekleşen Doğtaş Exclusive Mısır mağazasının açılışı yoğun ilgi ile karşılandı.

1.200 m2’den oluşan mağaza, Doğtaş’ın Mısır’daki ikinci mağazası oldu. Doğtaş kısa süre içerisinde 5 mağaza açmak üzere Quatro Holding Ceo’su Dr. Abdelrahman Seoudi ile yatırım kararı aldılar.

Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla hizmet veren, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumda.

 

 

Şehitler Diyarından Manisa’ya...

Çanakkale 1915 Gezici Müzesi Manisalılarla buluşuyor...

Doğtaş Mobilya’nın sosyal sorumluluk projesi olan ve 18 Mart 2010 tarihinden bu yana Türkiye’nin birçok noktasına ulaşan Çanakkale 1915 Gezici Müzesi, 10 – 17 Eylül tarihleri arasında Manisa Sultan Camii önündeki alanda, 18 – 21 Eylül tarihleri arasında ise Alaşehir’de ücretsiz ziyarete açık olacak.

Çanakkale Savaşı'nın önemini anlamak için herkesin görmesi gereken müzede sergilenen herbir parça Çanakkale Savaşı'nın gerçek kalıntılarından oluşuyor. Bu parçalar sayesinde Çanakkale Zaferi'nin anılarını yaşatmak hedefleniyor.

Tarihçi Ahmet Uslu tarafından tasarlanan ve açılış tarihinden bu güne milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Gezici Müze’de; Çanakkale Savaşı’ndan kalma, Türk, İngiliz, Anzak ve Fransız askerinin savaşta kullandığı askeri teçhizat, Osmanlı piyade tüfekleri, Türk mavzerleri, subayların kullandığı toplu tabancalar, şarapnel parçaları, el bombaları, asker çizmeleri ve çarıkları, mataralar, kılıç, kasatura, mermiler ve Osmanlı askerlerinin üzerinden çıkan Kur’an-ı Kerim’ler olmak üzere 4 bin parça eser, Çanakkale Savaşı’nı anlatan belgesel ve görseller sergileniyor.

“Şehitler Diyarından Anadolu’ya” sloganıyla yola çıkan müzenin amacı; tüm Türkiye’yi dolaşmak ve Çanakkale'yi gezebilme imkânına sahip olmayan kişilere, tarihi, bir devrin battığı, bir ulusun doğduğu mücadeleyi öğrenme fırsatı sunmak.

 

 

Doğtaş, ‘Exclusive’ mağaza anlayışını Balkanların en önemli kültür şehirlerinden Saraybosna’ya taşıyor...

Doğtaş ilk mağazasıyla Saraybosna’da

Doğtaş, 40’ıncı yılında yurtdışı mağaza atağına hız kesmeden devam ediyor. Doğtaş Exclusive Saraybosna Mağazası, Saraybosna Belediye Başkanı Senaid Memiç, Bosna Hersek Ticaret Müşaviri Sinan Yanaz, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya tarafından açıldı.

Türk mobilya sektöründe yaptığı yatırımlarla öncü marka haline gelen Doğtaş, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da açtığı ilk mağazasıyla ‘Exclusive’ anlayışını Balkanların en önemli kültür şehirlerinden Saraybosna’ya taşıyor. İyi tasarım ve yüksek kaliteyi üstün mağazacılık hizmet anlayışıyla birleştiren Doğtaş, işlevselliği koruyarak, yaratıcılık, estetik, konfor ve yaşam kalitesini şimdi de yeni Doğtaş Exclusive Saraybosna mağazasında sunuyor.

24 Ağustos Cuma günü; Saraybosna Belediye Başkanı Senaid Memiç, Bosna Hersek Ticaret Müşaviri Sinan Yanaz, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya’nın katılımlarıyla gerçekleşen mağaza açılışına Saraybosnalılar yoğun ilgi gösterdi.

Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla hizmet veren, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumda.

 

 

Doğtaş 40’ıncı yılında yurtdışı mağaza atağına devam ediyor...

Bakü’de yeni DOĞTAŞ Exclusive mağaza!

Doğtaş Exclusive Bakü Mağazası, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev, Büyükelçi Hulusi Kılıç, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Doğan ve Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya’nın katılımıyla gerçekleşti.

Türk mobilya sektöründe yaptığı büyük yatırımlarla öncü marka haline gelen Doğtaş, Bakü’de açtığı yeni mağazasıyla ‘Exclusive’ anlayışını dünyanın birçok noktasına taşıyor. İyi tasarım ve yüksek kaliteyi üstün mağazacılık hizmet anlayışıyla birleştiren Doğtaş, işlevselliği koruyarak, yaratıcılık, estetik, konfor ve yaşam kalitesini şimdi de yeni Doğtaş Exclusive Bakü mağazasında sunuyor.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev, Büyükelçi Hulusi Kılıç, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Doğan ve Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya’nın katılımlarıyla gerçekleşen Doğtaş Exclusive Bakü mağazasının açılışı yoğun ilgi ile karşılandı. 2.200 m2’den oluşan yeni Doğtaş Exclusive Bakü mağazası, Doğtaş’ın Bakü’deki dördüncü mağazası oldu.

Doğtaş, bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla hizmet veren, kalite ve tasarım anlayışıyla yaşam tarzlarını belirleyen ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumda.

 

 

Şehitler Diyarından Bursa’ya…

Doğtaş Mobilya sponsorluğundaki Çanakkale 1915 Gezici Müzesi Bursa’da

Doğtaş Mobilya’nın ana sponsorluğunda oluşturulan Çanakkale 1915 Gezici Müzesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin konuğu olarak Bursalılarla buluşuyor.

21 Temmuz Cumartesi günü, Bursa İtfaiye Meydanı olarak bilinen Fomara Meydanı’na gelen Çanakkale 1915 Gezici Müzesi, bir sonraki durağı olan Şehreküstü Meydanı’nda bir hafta boyunca ziyarete açık olacak. Gezici Müze daha sonra Bursa’nın farklı noktalarında halkla buluşmaya devam edecek

Bursa’dan sonra, 23 Ağustos’tan 30 Ağustos’a kadar Uşak Meydanı’nda bulunacak Çanakkale 1915 Gezici Müzesi, 31 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında ise 81. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer alacak.

 

 

Sektöründe En Beğenilen Marka DOĞTAŞ, Manisa’da Exclusive mağazasını açtı

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş’ın, Manisa mağazasının açılışı Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin ve Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını Manisa’ya da götürüyor. Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, 3.600 m2’lik yeni Exclusive mağazası Manisa 2. Anafartalar Mahallesi’nde açıldı.

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen Doğtaş Exclusive Manisa mağazasının açılışında canlı performans sergileyen 15 başarılı müzisyenden kurulu Aegean Band Orkestrası herkese keyifli dakikalar yaşattı.

Açılışta konuşma yapan İsmail Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla her geçen gün büyümeye ve güçlenmeye devam etmektedir. Doğtaş olarak 2012 yılında 40’ıncı yılını kutluyoruz. 40’ıncı yılımızda yüzde 40 büyüme hedefiyle yola çıktık ve mağazalaşma atağımızla bu hedefe doğru hızla ilerliyoruz. Bugün yeni bir mağazamızın daha açılışını gerçekleştirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz. Manisa Bayiimiz ve iş ortağımız Hakan İlhan ve Ömer Tekin’e böyle güzel bir yatırıma girişerek ailemize katıldıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

Doğtaş, Libya’da altı buçuk milyon dolarlık yatırım yapacak

Doğtaş’tan Libya çıkarması!

Doğtaş Mobilya, Libyalı AlBorj firmasıyla 2012 yılı için toplam altı buçuk milyon dolarlık yeni yatırım anlaşması imzaladı. 2002 yılından bu yana Libya mobilya pazarında yer alan Doğtaş, geçtiğimiz günlerde Trablus ve Misurata’da açtığı iki yeni mağazayla Libya’da toplam altı mağazaya ulaştı!

Önümüzdeki günlerde de Bingazi ve Trablus’un en önemli caddelerinden Grgarch’ta yeni mağazalar açmak için anlaşma yapan Doğtaş, Libya’nın köklü firmalarından AlBorj’la 2012 yılı için toplam altı buçuk milyon dolarlık anlaşma yaptı.

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan, mobilya ihracatı ve ciro rakamlarıyla sektöründe ilk üçe giren Doğtaş, dünyanın birçok yerine Türk mobilyaları ihraç ediyor. Doğtaş, yaşanan devrim nedeniyle yenilenen ve çoğu yatırımcı için cazip bir ülke durumuna gelen Libya’da da hız kesmeden büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor.

Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, uluslararası alanda önemli bir yer haline gelen Libya’ya yapılan yatırımlar konusunda; “40’ıncı yılımızı kutladığımız bu özel yılda sahip olduğumuz koleksiyonlarımızı sadece iç pazarda değil, dünyanın birçok yerinde tanıtmanın gayreti içerisindeyiz. Sene başından bu yana hem yeni pazarlara açılarak hem de var olduğumuz pazarlarda daha da güçlenerek dünyaya yayılmaya devam ediyor; her geçen gün yeni bir işbirliğine, önemli anlaşmalara imza atıyoruz. Libya da bu anlamda çok önemsediğimiz ve yatırımlarımızı güçlendirdiğimiz bir ülke. Doğtaş markasını dış pazarlarda daha çok duyuracak yatırımlarımızı ve başarılı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Libya’ya yapılan yatırımlar ve dış ticaret stratejileriyle ilgili konuşan Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya ise; “Şuanda yurtdışında 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve yurtdışında 97 mağazası bulunan Doğtaş olarak, yurtdışı büyüme stratejimize uygun işbirlikleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu işbirlikleriyle de Türkiye’nin prestijli markası olma yolunda büyük adımlar atıyoruz. Orta ve büyük ölçekli mobilya şirketleri için yeni fırsatlar sunan Libya pazarı bizim için son derece önemli bir pazar. Türk ürünlerinin kalite ve fiyat açısından cazip olması Libya pazarında büyümeye ve güçlenmeye imkan tanıyor. Libya mobilya pazarında Doğtaş olarak önemli bir yer edindik. Artan talepleri ve ardı ardına gelen siparişleri karşılamaya çalışıyoruz. Bu başarımızı yeni yatırımlarla sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Doğtaş yurtdışında güçlenerek büyüyor

Türk mobilya sektörünün öncü markası Doğtaş, yurtdışı atağına hızla devam ediyor. 40. yılında yüzde 40 büyüme hedefleyen Doğtaş, sene başından beri yaptığı yatırımlarla bu hedefine hızla yaklaşıyor. Ödenen paranın karşılığını veren kalite ve tasarımlarıyla dikkat çeken Doğtaş, yurt dışında 65 ülke ihracatı ve 97 mağazası ile mobilya sektöründe Türkiye’nin en prestijli markalarından biri. Türkiye’nin en başarılı ihracatçı firmaları arasında yer alan Doğtaş, 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile yurtdışı atılımlarını hız kesmeden sürdürüyor ve bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

 

Sıcak geçen yaz sezonuna serinletici bir haber de Doğtaş’tan!

Doğtaş’tan bir ilk: “Shopping Day”

Doğtaş Mobilya, “Shopping Day” ile yine bir ilke imza atarak İstanbul mağazalarını Cumartesi günleri saat 22.30’a kadar açık tutacak.

Düğün ve alışveriş sezonunun açıldığı yaz aylarında sıcaklar nedeniyle dışarıya çıkmanın çileye dönüştüğünü bilen Doğtaş yetkilileri, İstanbul’daki mağazalarını Cumartesi günleri 22.30’a kadar açık tutacak.

Tüketicilerin daha rahat alışveriş yapmasını sağlayacak bu uygulamayla Doğtaş sektörün öncüsü olduğunun altını çiziyor. Doğtaş Shopping Day uygulaması 30 Ağustos’a kadar sürecek…

 

 

Doğtaş sponsorluğundaki "3E (Engelsiz Empatik Eğitim) Projesi" Türkiye birincisi oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, Microsoft ve Fatih Projesi kapsamında Yenilikçi ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 2012 Yenilikçi Öğretmenler Forumu’nda, Doğtaş’ın sponsor olduğu Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri Şule Yıldızoğlu ve Sema Yonar‘ın otistik sınıf öğrencileri için geliştirdikleri 3E (Engelsiz Empatik Eğitim) Projesi Türkiye birincisi oldu.

Farklı illerden 210 öğretmenin öğrencileriyle birlikte hazırladığı 69 proje içinde İşbirliği Dalı’nda Türkiye birincisi seçilen 3E (Engelsiz Empatik Eğitim) Projesi’nin yaratıcıları birincilik ödüllerini Ankara Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen törende, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan’dan aldılar.

Doğtaş sponsorluğundaki Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu 3E (Engelsiz Empatik Eğitim) Projesi, Ekim ayında Fas’ta yapılacak Dünya Yenilikçi Öğretmenler Forumu’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Birinci seçilen 3E (Engelsiz Empatik Eğitim) Projesi’nin amacı hakkında bilgi veren Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri Şule Yıldızoğlu ve Sema Yonar; “Sağlıklı öğrencilerle engelli öğrenciler arasında empatik açıdan, yakından ve uzaktan eğitimi sağlamak ve engelli öğrencileri okul ortamından uzaklaştırmadan eğitime dahil etmek amacıyla bu projeyi geliştirdik. Bu amacı gerçekleştirmek için Çiçeklidede Özel İdare İlköğretim Okulu Özel Alt Sınıfı otistik öğrencileriyle Kinect oyun konsolu ve Skype bağlantısı ile derslerin ortak işlenişi sağlandı. Projemizin birincilik ödülüne layık görülmesi bizi çok mutlu etti. Ekim ayında Fas’ta düzenlenecek Dünya Yenilikçi Öğretmenler Forumu’ndan da başarılı bir sonuçla dönmeyi diliyoruz.” dedi.

 

 

Doğtaş, en başarılı ihracatçılar arasında

İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin düzenlediği, “En Başarılı İhracatçı Ödülleri” Cemile Sultan Korusu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sektörde 40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş’a, İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından mobilya sektörünün en başarılı üçüncü ihracatçı firması ödülü verildi.

En başarılı ihracatçıların ödüllendirildiği gecede, Doğtaş adına ödülü, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Doğtaş Pazarlama Müdürü Kenan Mete teslim aldı.

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yaptığı atılımlarla adından söz ettiren Doğtaş, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alıp, mobilya ihracatında ve cirosuyla sektöründe ilk üçe giren mobilya markalarından biri olarak büyümeye devam ediyor. Çanakkale’de doğup dünyanın birçok yerine Türk mobilyalarını ihraç eden Doğtaş, Çanakkale vergi rekortmenleri arasında yer alıyor. Köklü bir şirket olarak 40’ıncı yılını kutlayan, rakipleri tarafından takip edilen, kalite ve tasarım anlayışıyla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ Doğtaş, bir dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

 

 

DOĞTAŞ, Exclusive mağazacılık anlayışını Kuşadası’nda sürdürüyor

Exclusive mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş’ın, Kuşadası mağazasının açılışı Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını Kuşadası’na da götürüyor. Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, yeni Exclusive mağazası Kuşadası Süleyman Demirel Bulvarı’nda açıldı.

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, Doğtaş Satış Pazarlama Müdürü İlhan Tunçman, Doğtaş Pazarlama Müdürü Kenan Mete ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen Doğtaş Kuşadası Exclusive mağazasının açılışında canlı performans sergileyen Sunshine Band Orkestrası hareketli şarkılarıyla herkese keyifli dakikalar yaşattı.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. Bir mağaza daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

 

Doğtaş Mobilya, yurtdışındaki 97’nci mağazasını Irak’ta açtı

Irak’ta 4’üncü mağaza Zaho’da açıldı!

Yurt dışında da büyümeye devam eden Doğtaş, Irak’taki 4’üncü Exclusive mağazasını Zaho’da açtı. Mağaza açılışı Zaho Valisi Dilsiv Abdusatar, Milli Eğitim Müdürü Abdulsator Ali, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya tarafından gerçekleştirildi.

1.600 metrekareden oluşan Doğtaş Exclusive Zaho mağazasının açılışında konuşma yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40’ıncı yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. Irak'ta dördüncü mağazamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bağdat ve Musul’da da yeni bayi anlaşmaları gerçekleştirdik.” dedi.

Sektörün en beğenilen markası DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesiyle tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

DOĞTAŞ Exclusive Kahramanmaraş açıldı!

Mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş’ın, Kahramanmaraş Exclusive mağazasının açılışı Kahramanmaraş Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakçı ve Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan tarafından gerçekleşti.

Yurtiçi ve yurtdışında peş peşe açtığı Exclusive mağazalarla güçlenen Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını Kahramanmaraş’a da taşıdı. Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği biraraya getiren Doğtaş’ın, yeni Exclusive mağazası Kahramanmaraş Üngüt Mahallesi’nde açıldı...

Kahramanmaraş Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakçı, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, Doğtaş Satış Pazarlama Direktörü İlhan Tunçman, Doğtaş bayileri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşen Doğtaş Kahramanmaraş Exclusive mağazasının açılışı yoğun ilgiyle karşılandı.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. Bir mağaza daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Sektörün en beğenilen markası DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesiyle tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

Doğtaş Exclusive Gebze açıldı

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, Gebze Exclusive mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Son yıllarda art arda açtığı mağazalarla dikkatleri üzerine çeken Doğtaş, iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektöre öncülük etmeye devam ediyor. İşlevsellikten uzaklaşmadan, yaratıcılık, estetik, konfor ve yaşam kalitesini birleştiren Doğtaş, bu defa Gebze’de, İstanbul Caddesi’nde mağaza açtı.

Mağaza açılışı, Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşder, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, Doğtaş Satış Pazarlama Direktörü İlhan Tunçman ve Doğtaş yöneticilerinin ev sahipliğinde Gebzelilerin ilgisi ile gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. Bir mağaza daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

 

Doğtaş’tan mağaza atağı!

Son yıllarda art arda açtığı mağazalarla dikkatleri üzerine çeken Doğtaş, Bandırma Exclusive mağazasının açılışını Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını Bandırma Exclusive mağazasında sürdürüyor. Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, yeni mağazası Bandırma Atatürk Caddesi’nde açıldı.

Mağaza açılışı; Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen, Satış Pazarlama Direktörü İlhan Tunçman ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. Bir mağaza daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

 

DOĞTAŞ, Türkiye’deki Exclusive mağazalarına bir yenisini daha ekledi

DOĞTAŞ Exclusive Hatay açıldı

Sektörün en beğenilen markası Doğtaş’ın, Hatay Exclusive mağazasının açılışı Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getirerek tüketicilerine yaşam tarzları sunan Doğtaş, Exclusive mağazacılık anlayışıyla yurtiçi ve yurtdışında büyümeye devam ediyor.

Doğtaş’ın en yeni modellerinin bulunduğu 1.200 m2'lik Doğtaş Exclusive Hatay mağazası, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay il Emniyet Müdürü Rakıp Kılıç, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, Doğtaş Pazarlama Müdürü Kenan Mete ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. Bir mağazamızın daha açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

 

DOĞTAŞ’ın yeni “Exclusive” mağazası 4. Levent’te açıldı

Türk mobilya sektörünün öncü markası Doğtaş, açtığı yeni mağazalarıyla büyümeye devam ediyor. Doğtaş’ın yeni Exclusive mağazası bu defa 4. Levent’te açıldı. Mağaza açılışı Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan tarafından gerçekleştirildi.

Sektörde 40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, kaliteli hizmet anlayışını İstanbul 4. Levent’te açtığı 1.600 m2’lik Exclusive mağazasıyla sürdürüyor. Özel tasarımlı ürünleriyle yaşam kalitesini yükselten Doğtaş, estetik ve konforu bir arada sunuyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen Doğtaş Exclusive 4. Levent mağazasının açılışına çevre sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. İstanbul’da bir mağaza daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

 

DOĞTAŞ, mağaza atağına devam ediyor

Mağazacılık anlayışıyla fark yaratan Doğtaş’ın, Çerkezköy mağazasının açılışı Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Türk mobilya sektörünün öncüsü Doğtaş, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını bu kez Tekirdağ Çerkezköy mağazasında tüketicilerine sunuyor. Tasarımlarında konfor, işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Doğtaş’ın, yeni mağazası Çerkezköy Atatürk Caddesi’nde açıldı.

Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen Doğtaş Çerkezköy mağazasının açılışı halkın yoğun ilgisi ile karşılandı.

Açılışta konuşma yapan Genel Müdürü İsmail Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. Bir mağazamızın daha açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Dünyanın 130 ülkesinden 1.500 öğrencinin Türkiye’ye geldiği Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın Tekirdağ İl Etkinliği dolayısıyla Çerkezköy’e gelen ve burada ağırlanan 85 öğrenci de mağaza açılışında yer alarak açılışa renk kattı.

 

 

Doğtaş’a, Türksoy’la İpekyolu Dergisi ve Türksoy’la İpekyolu Programı’ndan Tasarım ve Kalite Ödülü

İpekyolu Dergisi’nin “Tasarım ve Kalite Ödülü” Doğtaş’ın oldu

40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, 10. Uluslararası İpekyolu Altın Adamlar Ödülleri kapsamında verilen “Tasarım ve Kalite Ödülü”ne layık görüldü. Uluslararası Türksoy’la İpekyolu Dergisi ve Türksoy’la İpekyolu Programı tarafından verilen ödülü kazanan Doğtaş, her geçen yıl büyüyen, güçlenen, dinamik ve yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor.

Ödülle ilgili değerlendirme yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, “40. yılını kutlayan köklü bir şirket olan Doğtaş, rakipleri tarafından takip edilen; kalite ve tasarım anlayışıyla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’, dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir marka konumunda. Tasarıma verdiğimiz önemle hazırladığımız koleksiyonların arkasında uzun süren AR-GE çalışmaları ve yeni teknolojiler mevcut. Doğtaş olarak tasarıma verdiğimiz önemle farklılık yaratacağımıza inanıyoruz ve tasarım alanındaki çalışmaları gönülden destekliyoruz. Tasarım alanında aldığımız ödüller de çalışmalarımızı sürdürmemiz için bizi teşvik ediyor.” dedi.

Ankara Resim ve Heykel Müzesi'nde gerçekleşen ödül törenine yurt içinden ve yurt dışından çok özel konuklar katıldı.

 

 

DOĞTAŞ, Türkiye’deki Exclusive mağazalarına yenisini ekledi

DOĞTAŞ, Exclusive mağazalarının en yenisi Balçova’da

Mobilya sektörünün en beğenilen markası DOĞTAŞ, Türkiye genelinde açtığı Exclusive mağazalarına Balçova ile bir yenisini daha ekledi.

DOĞTAŞ, yüksek kalite ve hizmet anlayışını Balçova Asmaçatı Alışveriş Merkezi’nde açtığı yeni Exclusive mağazasında sürdürüyor. Doğtaş’ın en yeni modellerinin bulunduğu tek katlı 1.200 m2'lik Balçova mağazası, Türkiye’nin ilk AVM içinde yer alan Doğtaş Exclusive mağazası olma özelliğini taşıyor.

Balçova Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İzmir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve Doğtaş yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen Doğtaş Exclusive Balçova mağazasının açılışı İzmirlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Açılışta konuşma yapan Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan, “Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazasıyla büyümeye devam etmektedir. 40. yılını kutlayan köklü bir şirket olarak, bugün sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışımızla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir konumdayız. İzmir’de bir mağaza daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Sunuculuğunu ünlü manken Atilla Saral’ın yaptığı açılışta canlı performans sergileyen Sunshine Band Orkestrası hareketli şarkılarıyla herkese keyifli dakikalar yaşattı. Açılışta “Sihirli Annem” dizisinden “Betüş” olarak tanıdığımız İnci Türkay da hayranlarıyla fotoğraf çektirip, imza dağıttı. Türkay tarafından yapılan çekilişle sürpriz hediyelerin dağıtıldığı açılışta; açılışa özel yüzde 40 indirim fırsatı sunuldu.

 

 

Sektörün en beğenilen markası DOĞTAŞ, Edremit’te Exclusive mağazasını açtı

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, yoğun ilgiye mağaza açarak cevap veriyor. DOĞTAŞ 40’ıncı yılını kutladığı 2012 yılında Exclusive mağaza açılışlarına hız kesmeden devam ediyor.

Doğtaş Exclusive Edremit mağaza açılışı 25 Mayıs Cuma günü, Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Terzioğlu, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen, Doğtaş Satış ve Pazarlama Direktörü İlhan Tunçman ve Doğtaş yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Mobilya sektöründe 40’ıncı yılını kutlayan DOĞTAŞ, iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık anlayışının yanında fonksiyonel yapısıyla, daha çok yaratıcılık, estetik ve konfor sunmaya devam ediyor. Yaşam kalitesini yükselten tasarımlarıyla öne çıkan DOĞTAŞ, Edremit mağazasını Akçay Asfaltı 5. km’de açtı.

Sektörün en beğenilen markası DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

DOĞTAŞ, yurtdışında 96’ıncı mağazasını Kazakistan’da açtı

DOĞTAŞ’tan Kazakistan’a Exclusive Mağaza

Mağaza atağına hız kesmeden devam eden Doğtaş, yurtdışındaki 96’ıncı mağazasını Kazakistan’da açtı. Başkent Astana’da açılan Doğtaş Exclusive mağazasının açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral ile Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan yaptı.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, estetik, konfor ve yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarını şimdi de Doğtaş Exclusive Astana mağazasında sunuyor.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral ile Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen Doğtaş Exclusive Astana mağazasının açılışı yoğun ilgi ile karşılandı. 1.700 metrekareden oluşan Doğtaş Exclusive Astana mağazası, Doğtaş’ın yurtdışındaki 96. mağazası oldu.

Bugün 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin noktalarda yer alan 200’ü aşkın mağazasıyla Türk mobilya kalitesini dünyanın birçok yerine taşıyan DOĞTAŞ, 40’ıncı yılını kutladığı 2012 yılında yüzde 40 büyüme hedefiyle mağazalaşma atağına devam ediyor.

 

 

DOĞTAŞ, “Mobilya Sektöründe Yılın Şirketi”

Ekovitrin dergisinin bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiği “Yılın Starları Anketi”nde Doğtaş, “Mobilya Sektöründe Türkiye’de Yılın Şirketi” seçildi.

40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, Ekovitrin dergisinin bu yıl 11’incisini düzenlediği “Yılın Starları Anketi”nde “Mobilya Sektörü” kategorisinde oyların yarısından fazlasını alarak “Mobilya Sektöründe Türkiye’de Yılın Şirketi” seçildi. 34 kategoride toplam 102 adayın yarıştığı “Yılın Starları Anketi”nde toplam 251 bin 562 oy kullanıldı. Doğtaş, bu oyların yüzde 52,9’unu alarak sektöründe birinci seçildi.

Sektörde takip edilen; kalite ve tasarım anlayışıyla ‘yaşam tarzlarını belirleyen’ ve dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Doğtaş, Türkiye’nin en geniş katılımlı anketi olma özelliği taşıyan “Yılın Starları Anketi”ne katılanların oyları sonucu birinciliğe layık görüldü.

 

 

 

Mobilya sektörünün “en beğenilen markası” DOĞTAŞ’ın 40’ıncı yılı

DOĞTAŞ 40. kuruluş yıldönümünü kutluyor

Ödüllü tasarımları, dinamik ve vizyoner yaklaşımıyla 40 yıldır saygın bir mobilya markası olmayı sürdüren ve dünya markası olma yolunda ilerleyen DOĞTAŞ’ın 40’ıncı kuruluş yıldönümü, DOĞTAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanları, siyaset, müzik, moda, cemiyet ve iş dünyasının ünlü isimlerinin katılımıyla 8 Mayıs’ta TİM Maslak Show Center’da kutlandı. DOĞTAŞ’ın 40’ıncı yılına özel olarak oluşturulan 40 kişilik Senfoni Orkestrası Türkiye’nin unutulmaz 10 türküsünü yeniden yorumlandı.

Ödüllü tasarımları, dinamik ve vizyoner yaklaşımıyla 40 yıldır saygın bir mobilya markası olmayı sürdüren DOĞTAŞ, 40’ıncı kuruluş yıldönümünü, özel olarak oluşturulan 40 kişilik Senfoni Orkestrası eşliğinde ve özel türkü repertuarıyla kutladı. Doğtaş Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanları, siyaset, müzik, moda, cemiyet ve iş dünyasının ünlü isimlerinin katılımıyla 8 Mayıs’ta TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirilen kutlamada orkestranın performansı DOĞTAŞ’ın 40 yıllık ev yaşam tarzını modernize etme arayışlarını ve başarılarını simgeledi. Duayen sunucu Halit Kıvanç’ın sunumu ile renk kattığı gecede; şefliğini Cem Öğet’in, solistliğini Seçil Akın’ın yaptığı Senfoni Orkestrası Yemen Türküsü, Çemberimde Gül Oya, Çanakkale İçinde, Gesi Bağları gibi Türkiye’nin en özel türkülerini DOĞTAŞ’ın 40’ıncı yıl kutlaması için seslendirdiler. Gecenin sürprizi ünlü sanatçı Alişan da Orkestra ile birlikte Yemen Türküsü’nü seslendirdi. Türkülerin senfonik olarak yorumlanmasının ilk ve tek örneği olan senfoni, bir yıllık araştırma ve hazırlık dönemi ardından altı aylık bir çalışma ile oluşturuldu.

40 yıldır daha çok konfor daha çok yaşam kalitesi
40 yıldır işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde çalışmalarını kesintisiz sürdüren DOĞTAŞ, 40’ıncı yılında önemli bir dönüm noktasına ulaştı. DOĞTAŞ Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; “Bu yıl 40. kuruluş yılımızı kutluyoruz. Babam Hacı Ali Doğan’ın Doğan Mobilya’yı kurmasının üzerinden tam 40 yıl geçti. Ondan 15 yıl sonra ben ve kardeşlerim Biga’da DOĞTAŞ A.Ş’yi kurarak kurumsallaşmak ve büyümek adına geleceğe doğru önemli bir adım attık. Bugün geldiğimiz başarılı noktayı ülkemizin türkülerinin senfonik olarak yorumlanması ile kutluyoruz” dedi.

Klasik batı enstrümanları ve yerel ezgilerin muhteşem uyumu
DOĞTAŞ Mobilya Genel Müdürü İsmail DOĞAN ise; “DOĞTAŞ, 40 yıldır tasarım, kalite ve mağazacılık hizmet anlayışı ile kendini farklı bir yere konumlamış bir marka. DOĞTAŞ markası olarak kurulduğumuz günden beri en iyiyi yapabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
40’ıncı yıl anımıza ülkemiz için çok özel olan türküleri 40 kişilik bir orkestra ile senfonik olarak yeniden yorumladık. Mutluluğunu ve heyecanını yaşadığımız bu çalışma, klasik batı çalgılarıyla, Türkiye’nin yerel çalgıları ve türkülerinin tam ve muhteşem bir uyumudur ve bu uyum DOĞTAŞ’ın yükselen sesidir” dedi. Sürekli daha iyiyi arayan ve tüketicilere güzel sürprizler yapmak hedefi ile yola çıkan DOĞTAŞ, 40’ıncı yılına özel oluşturduğu bu proje ile sektördeki gücünü bir kez daha vurguluyor. Bütünsel bir pazarlama stratejisi ile son 5 yılda ürünlerden mağaza konseptlerine kadar her bileşende daha da güçlenen DOĞTAŞ, sektörde giderek daha çok dikkat çekiyor. Takip edilen öncü ve değer yaratan bir marka olarak DOĞTAŞ, bir dünya markası olma yolunda güçlü adımlarla ilerliyor.

 

 

 

Doğtaş Exclusive Bornova mağazasının açılışı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.

DOĞTAŞ Exclusive Mağazalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, yurtiçi ve yurtdışı mağaza açılışlarına hız kesmeden devam ediyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarını şimdi de 3.000 m2’lik Doğtaş Exclusive Bornova mağazasında sunuyor.

Forum Bornova Alışveriş Merkezi’nin karşısında hizmete sunulan Doğtaş Exclusive Bornova mağazasının açılışı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Milletvekili Hamza Dağ, Milletvekili Nesrin Ulema, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Bornova Kaymakamı Hakkı Uzun, İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Bornova İlçe Emniyet Müdürü Turgut İren, Bayraklı İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Yumuşak, Türkiye Mobilya Sektörü Meclisi Başkanı ve Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Doğan ve Doğtaş yöneticilerinin katılımıyla Bornovalıların yoğun ilgisinde gerçekleştirildi.

Açılışa katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 40 yıllık bir mazisi olan Doğtaş’ın İzmir’de açılan yeni mağazasının, İzmir için yeni bir iş sahası yarattığını ve iş yerini açmaktan dolayı bahtiyar olduğunu söyledi. Dünya'da en hızlı büyüyen ilin İzmir olduğunu hatırlatan Yıldırım, İzmir'in Ankara'yı da İstanbul'u da geride bıraktığını sözlerine ekledi. Bakan Yıldırım “İzmir'e ne zaman gelsek, yeni bir mağazanın açılışını yapıyoruz. İzmir hizmeti konuşuyor.” dedi.

Türkiye Mobilya Sektörü Meclisi Başkanı ve Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, açılışta yaptığı konuşmada: 40. yılını kutlayan Doğtaş Mobilya’nın; 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren, bugün yurtiçi ve yurtdışında 200’ün üzerinde satış noktası bulunan bir şirket olduğunu vurguladı. Doğtaş’ın 2011 yılında sektörün “En Beğenilen Markası” seçildiğinin altını çizen Doğan, “Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası olarak, sadece mobilya üreten ve satan marka değil, aynı zamanda yaşam tarzı yaratan ve belirleyen, sektörde takip edilen öncü bir markayız. Yurtiçi ve yurtdışında açtığımız yeni Exclusive mağazalarımızla her geçen gün gücümüze güç katıyoruz. Mağazacılık yatırımlarımızın yanı sıra; sosyal sorumluluk bilinciyle eğitim ve sağlığa, kültür ve sanata, istihdama katkı sağlayacak projelerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.” dedi.

Bornova’da açtığı ikinci mağazasıyla beraber İzmir’de toplam 6 mağazaya ulaşan DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

 

DOĞTAŞ Mobilya, kalite ve tasarımlarıyla dikkat çeken koleksiyonlarını Bolu Exclusive mağazasında sunuyor

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, yoğun ilgiye mağaza açarak cevap veriyor. DOĞTAŞ Mobilya hızlı bir şekilde başladığı 2012 yılına Exclusive mağaza açılışlarıyla çok hızlı bir şekilde devam ediyor.

Doğtaş’ın 40’ıncı yıl kampanyası evlere özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kaliteyi taşıyor. CardFinans’a özel 12 taksit ve 4 ay ertelemeli 6 taksit fırsatı sunan 40’ıncı yıl kampanyası, Mayıs sonuna kadar devam edecek.

DOĞTAŞ, yeni mağazasını Bolu Gölyüzü Mahallesi’nde açtı. Mağaza açılışı, Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve Doğtaş yöneticilerinin ev sahipliğinde Boluluların ilgisi ile gerçekleştirildi.

DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

 

Doğtaş 40’ıncı yılını indirim kampanyalarıyla da kutlamaya devam ediyor

Doğtaş’tan 40’ıncı yıla özel 40 üründe %40 indirim kampanyası

Doğtaş’tan 40’ıncı yıla özel 40 üründe %40 indirim kampanyası

Doğtaş’ın 40’ıncı yıl kampanyası evlere özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kaliteyi taşıyor. CardFinans’a özel 12 taksit ve 4 ay ertelemeli 6 taksit fırsatı sunan 40’ıncı yıl kampanyası, Mayıs sonuna kadar devam edecek.

Türk mobilya sektörünün öncülerinden Doğtaş’ın 40’ıncı yıl indirim kampanyasında oturma grupları, yatak odaları, yemek odaları, çocuk odaları en avantajlı fiyatlarla sunuluyor.

40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, 40 üründe %40 indirim ve tüm ürünlerde %20 indirim fırsatını yakalamak için evlenenleri, evini yenilemek isteyenleri mağazalarına bekliyor.

 

 

 

Doğtaş, Çin Uluslararası Mobilya Fuarı’nda Yeni Kaledonya, Katar, Tacikistan, Özbekistan, Hindistan, BAE, Fildişi, Tayland ülkeleri ile anlaşmalara imza attı

Doğtaş, Çin Fuarı’nda yeni pazarlara açıldı

Sektörünün “En Beğenilen Şirketi” seçilen Doğtaş, Çin'in Guangzhou kentinde düzenlenen, dünya mobilya sektörünün buluştuğu Çin Uluslararası Mobilya Fuarı’nda (CIFF) katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Doğtaş, dünya mobilya sektörünün nabzının tutulduğu Çin Fuarı’ndan önemli anlaşmalara imza atarak döndü. Fuarda yer alan standında yaşam tarzı sunan koleksiyonlarını sergileyen ve yeni işbirlikleri için yoğun görüşmelerde bulunan Doğtaş, mevcut ve hedef pazarları dışındaki bayi müracaatlarını eleyerek, Yeni Kaledonya, Katar, Tacikistan, Özbekistan, Hindistan, BAE, Fildişi, Tayland ülkelerinden gelen yatırımcılarla anlaşmalara imza attı.

 

Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya ise; “Şuanda yurtdışında 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve yurtdışında 95 mağazası bulunan Doğtaş olarak, standımız fuarın en dikkat çekici stantlarından biri oldu ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Çin ve benzeri fuarların etkisinin her geçen gün daha da artacağına inanıyorum. Bu yoğun ilgiyle birlikte, Yeni Kaledonya, Katar, Tacikistan, Özbekistan, Hindistan, BAE, Fildişi, Tayland ülkeleriyle önemli iş birlikleri sağladık. Bu işbirlikleri ile Türkiye’nin prestijli markası olma yolunda yine büyük adımlar attık” dedi.

Doğtaş yurtdışında büyümeye devam ediyor
Türk mobilya sektörünün öncü markası Doğtaş, Yurtdışı Mağazacılık atağına devam ediyor. 2011 yılında yurtdışı pazarında yüzde 30’luk büyüme sağlayan Doğtaş, 2012’de yüzde 40 büyüme sağlamayı hedefliyor. Ödenen paranın karşılığını veren kalite ve tasarımlarıyla dikkat çeken Doğtaş, yurt dışında 65 ülkede 95 mağazası ile mobilya sektöründe Türkiye’nin en prestijli markalarından biri. Doğtaş, 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarını hız kesmeden sürdürerek, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

 

 

Doğtaş, Capital dergisinin her yıl yaptığı araştırmada Mobilya sektörünün “En Beğenilen Şirketi” ödülünü aldı

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası Doğtaş oldu

40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, Capital dergisinin her yıl yaptığı araştırmada sektörünün “En Beğenilen Şirketi” ödülünü Ritz Carlton Otel'de düzenlenen törende aldı.

Ödülü Qatar Airways Türkiye Finans Müdürü Şeniz Karacan, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen ile birlikte Doğtaş İkinci Kuşak Aile Meclisi Üyeleri Doğan Ali Doğan, Ogün Doğan ve Güçer Doğan’a takdim etti.

Aynı kategoride 2010 yılında üçüncü sırada yer alan Doğtaş, 2011 yılında iki sıra atlayarak mobilya sektörünün lideri oldu. Capital dergisi tarafından bu yıl 12’cisi düzenlenen “En Beğenilen Şirket” araştırmasında Doğtaş, sektördeki gücünü ve başarısını bu ödülle de pekiştirmiş oldu.

Türk mobilya sektörünün öncü firmalarından Doğtaş, her geçen yıl büyüyen, güçlenen, dinamik ve yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor.

İş dünyasının takip ettiği saygın iş ve ekonomi dergisi Capital’in anketini yaklaşık 1600 yönetici yanıtladı. Ataştırma çerçevesinde, şirket itibarına etki eden ürün ve hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti, güvenilirlik, yönetim kalitesi ve şeffaflık, yenilikçilik ve finansal sağlamlık, çalışan memnuniyeti gibi kriterler ele alınarak Türkiye’nin ve sektörünün en beğenilen şirketleri seçildi. Törende 37 ayrı sektörün en iyileri ödüllendirildi.

 

 

 

Yenilenen DOĞTAŞ Exclusive Tekirdağ mağazasının açılışı gerçekleşti

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, 40. yılını kutladığı 2012 yılına, yurtiçi ve yurtdışında yeni Exclusive mağaza açılışlarıyla hızlı bir şekilde devam ediyor.

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, yoğun ilgiye mağaza açarak cevap veriyor. DOĞTAŞ Mobilya hızlı bir şekilde başladığı 2012 yılına Exclusive mağaza açılışlarıyla çok hızlı bir şekilde devam ediyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarını şimdi de Doğtaş Exclusive Tekirdağ mağazasında sunuyor.

DOĞTAŞ, 1.800 metrekarelik mağazasını Tekirdağ Değirmenaltı Mevkii’nde açtı. Mağaza açılışı, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Mağaza açılışı dolayısıyla düzenlenen Ressam Melek Başyazgan’a ait resim sergisi, davetliler tarafından beğeniyle izlendi. Sergi, bir ay boyunca mağazada ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 

 

DOĞTAŞ, İstanbul’daki Exclusive mağazalarına yenisini ekledi

DOĞTAŞ Mobilya, kalite ve tasarımlarıyla dikkat çeken koleksiyonlarını Kavacık Exclusive mağazasında sunuyor

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, yoğun ilgiye mağaza açarak cevap veriyor. DOĞTAŞ Mobilya hızlı bir şekilde başladığı 2012 yılına Exclusive mağaza açılışlarıyla çok hızlı bir şekilde devam ediyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarını şimdi de Doğtaş Exclusive Kavacık mağazasında sunuyor.

DOĞTAŞ, 1.300 metrekarelik mağazasını Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde açtı. Mağaza açılışı, DOĞTAŞ Genel Müdürü İsmail Doğan, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Osman Poyraz, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve Doğtaş yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 


DOĞTAŞ Mobilya, kalite ve tasarımlarıyla dikkat çeken koleksiyonlarını İncirli Exclusive mağazasında sunuyor

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, yoğun ilgiye mağaza açarak cevap veriyor. DOĞTAŞ Mobilya hızlı bir şekilde başladığı 2012 yılına Exclusive mağaza açılışlarıyla çok hızlı bir şekilde devam ediyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarını şimdi de Doğtaş Exclusive İncirli mağazasında sunuyor.

DOĞTAŞ, 3.000 metrekarelik mağazasını Bakırköy İncirli’de E-5 yanyolda açtı. Mağaza açılışı; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Doğtaş Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 


Doğtaş, Irak’ta üçüncü mağazasını açtı

Doğtaş’tan Erbil'e Exclusive Mağaza...

Doğtaş, hız kesmeden yurtdışı mağaza atağına devam ediyor. Doğtaş’ın Irak’taki üçüncü Exclusive mağaza açılışını Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya, Doğtaş Pazarlama Müdürü Kenan Mete, Irak Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dara Jalil Al-Khayat, Fransa Ticaret Ateşesi Brigitte Bouvet, Alman Sanayi ve Ticaret İrtibat Ofisi Proje Müdürü Nashmil Rahimi ve Doğtaş yöneticileri yaptı.

Açılışı yapılan Doğtaş Exclusive Erbil Mağazası, sunduğu kalite, perakende mağazacılık anlayışı, hizmet kalitesi, ürün çeşitliliği ve yenilikçi tasarımları ile Erbil’deki konsept mobilya mağazacılığına örnek teşkil edecek.

5 bin 200 metrekareden oluşan mağaza açılışı, 60 kişiden oluşan misafirlerin eşliğinde yapıldı. Açılışa büyük bir ilgi yaşandı.

Bugün 65 ülkede 95 mağazası bulunan Doğtaş, yıl boyunca çeşitli ülkelerde mağazalar açmaya devam edecek. 40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, 2012 yılında %40 büyüme hedefiyle yurt dışında mağazalaşma atağına devam edecek.

2008 yılında Turquality desteği kapsamına alınan Doğtaş, 65 ülkede 95 mağazası ile faaliyet gösterirken yeni yatırımları için farklı ülkeleri incelemeye alıyor.

 

 


DOĞTAŞ, YİBO’lara 1.000 adet yatak yardımında bulundu

Türk mobilya sektörünün öncülerinden DOĞTAŞ, Türkiye genelindeki YİBO’lara (Yatılı İlköğretim Bölge Okulları) bin adet yatak yardımında bulundu.

DOĞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Davut DOĞAN, Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER ile Ankara’da yaptığı görüşmede Türkiye genelindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’na DOĞTAŞ olarak bin adet yatak yardımı yapacaklarını paylaşmıştı.

Sosyal sorumluluk bilinciyle yardımlarını sürdüren DOĞTAŞ, yatakları Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bilgiler doğrultusunda, ihtiyacı olan okullara 7 Şubat günü, 13.30’da Çanakkale Biga’daki fabrikasından yola çıkardığı tırla gönderdi.

Yatakların teslim töreninde bulunan DOĞTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Şadan DOĞAN konuyla ilgili şunları söyledi:
“DOĞTAŞ olarak, ülkemizde ve yurtdışında yardım gereken her durumda sorumlu davranarak, elimizden gelen her türlü yardımı yapmayı benimsedik. Bu doğrultuda, yardımlarımızı sürdürüyoruz. Yatılı okullarda okuyan öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitimlerini sürdürebilmeleri için ihtiyacı olan okullara bin adet yatak gönderiminde bulunuyoruz” dedi.

Doğtaş daha önce de Silivri sel felaketine 4 tır, Pakistan’daki felakete 1.000 yatak ve Van deprem mağdurlarına 4 tır mobilya ve yatak bağışında bulunmuştu.

 

 


DOĞTAŞ, çarpıcı yeni koleksiyonlarıyla iki tasarım ödülü birden aldı

Mobilya sektöründe 40.yılını dolduran DOĞTAŞ, 31 Ocak – 04 Şubat tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo İstanbul’da düzenlenen 8. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2012 Tasarım Yarışmasında özgün tasarımlarıyla iki ödül birden aldı.

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası DOĞTAŞ, İMOB Fuarı’nda 2. Hall’de yer alan 1.000 m2’lik iddialı standı ve koleksiyonlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 40’ıncı yılında yurtiçi ve yurtdışında büyüyen ve güçlenen marka DOĞTAŞ, 8. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2012 Tasarım Yarışmasında; aksesuar ve yatak odası dalında 2 ödül birden aldı. DOĞTAŞ, aksesuar kategorisinde Flat TV unitesi ile birincilik alırken, yatak odası kategorisinde Flat yatak odası tasarımıyla da ikincilik ödülünün sahibi oldu.

DOĞTAŞ, birçok farklı stil ve işlevselliği bir arada sunan salon takımları, yepyeni tasarımlarıyla dikkat çeken yeni nesil odaları, modern, vintage ve avangart çizgisinin sentezlendiği yemek ve yatak odaları gibi daha birçok yeni ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

İMOB 2012 Fuarı ile ilgili değerlendirme yapan DOĞTAŞ Genel Müdürü İsmail Doğan, “Mobilya profesyonellerinin global ölçekteki buluşma noktası olan ve dünyanın en büyük 3. mobilya fuarı olmaya aday İMOB Fuarı, tüm markaların kalite ve farklılığını göstermesi için oldukça önemli bir organizasyon. Fuar, katılımcı firmaları hem yurtiçi hem de yurt dışından önemli alıcılarla buluşturarak büyük bir ticari potansiyel oluşturuyor.” dedi.

DOĞTAŞ Mobilya olarak çok verimli bir fuar geçirdiklerini belirten Doğan, “İMOB’da bu yıl yine en çok ses getiren marka olarak yer alıyoruz. Bu yıl DOĞTAŞ’ın 40’ıncı yılı ve bizim için bu özel yılda sahip olduğumuz koleksiyonlarımızı tanıtmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Önemli iş birlikleri sağlıyoruz. Tasarıma verdiğimiz önemin olumlu sonuçlarını, hem ziyaretçilerin ürünlerimizi incelerken edindiğimiz beğenilerinden, hem de düzenlenen tasarım yarışmasında 2 ödül birden almamızdan dolayı bir kez daha gördük. Bugüne kadar katıldığımız yarışmalarda birçok ödül aldık. Tasarıma verdiğimiz önemle hazırladığımız koleksiyonların arkasında uzun süren AR-GE çalışmaları ve yeni teknolojiler mevcut. DOĞTAŞ olarak tasarıma verdiğimiz önemle farklılık yaratacağımıza inanıyoruz ve tasarım alandaki çalışmaları gönülden destekliyoruz” dedi.

 

 


Doğtaş, “yaşam tarzı belirleyen” koleksiyonlarıyla İMOB Fuarı’nda adından söz ettiriyor

Doğtaş, çarpıcı koleksiyonlarıyla İMOB Fuarı’nda

40’ıncı yılında yurtiçi ve yurtdışında büyüyen ve güçlenen marka Doğtaş, 31 Ocak – 04 Şubat tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo İstanbul’da düzenlenen İMOB Fuarı’nda mekânları yenilikçi tasarım ve modern çizgisiyle farklılaştıran koleksiyonlarından oluşan ürünlerini sergiliyor.

Türkiye’nin en beğenilen mobilya markası Doğtaş, İMOB Fuarı’nda 2. Hall’de yer alan standında sergilediği koleksiyonlarıyla sadece mobilya üreten ve satan marka değil, aynı zamanda yaşam tarzı yaratan ve belirleyen bir marka olduğunu da vurguluyor. Doğtaş, sıra dışı tasarımlarıyla diğer markalardan ayrılarak, konforun kalite ve estetikle birleştirildiği özgün seçenekler sunuyor.

İstenilen renk ve tasarımlara uyumlu birçok modülde optiroom çözümler üreterek evlerin yenilenmesine, modern bir çizgi ile farklılaşmasına olanak sağlayan Doğtaş’ın bu yılki İMOB standında en dikkat çekici serileri arasında Natura Still, Dolce Belleza ve Flat Serisi bulunuyor.

Doğtaş Mobilya Genel Müdürü İsmail Doğan, “Mobilya profesyonellerinin global ölçekteki buluşma noktası olan ve dünyanın en büyük 3. mobilya fuarı olmaya aday İMOB’da bu yıl yine en çok ses getiren marka olarak yer alıyoruz. Bu yıl Doğtaş’ın 40’ıncı yılı ve bizim için bu özel yılda sahip olduğumuz koleksiyonlarımızı tanıtmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Doğtaş olarak, ürünlerimiz ve standımızla bu yıl da fuara katılan markalar arasında en dikkat çekici marka olacağımıza ve ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Doğtaş, birçok farklı stil ve işlevselliği bir arada sunan salon takımları, modern, vintage ve avangart çizgisinin sentezlendiği yemek ve yatak odaları, ayrıca yepyeni tasarımlarıyla dikkat çeken yeni nesil odalarını ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

 

 


Doğtaş Umman’da ilk mağazasını açtı

Doğtaş, yurtdışında peş peşe açtığı Exclusive mağazalarıyla büyüyüp güçleniyor

Son yıllarda yaptığı mağazacılık atağıyla dikkatleri üzerine çeken Doğtaş Mobilya, 2012’ye hızlı bir başlangıç yaptı. Geçtiğimiz hafta Londra’daki ikinci mağazasını açan Doğtaş, Umman'ın Muscat şehrinde ilk mağazasının da açılışını gerçekleştirdi.

Açılışı yapılan Doğtaş Exclusive Konsept mağaza Doğtaş’ın yurtdışında hizmete giren 95’inci mağazası oldu. Umman’da merkezi bir lokasyonda yer alan mağaza; sunduğu kalite, perakende mağazacılık anlayışı, hizmet kalitesi, ürün çeşitliliği ve yenilikçi tasarımlarıyla Umman’daki konsept mobilya mağazacılığına örnek teşkil edecek.

Mağaza açılışını; Doğtaş Dış Ticaret Müdürü Erol Çetinkaya ile birlikte Umman Konsolos Yardımcısı Özgür Gökmen, Ticari Ateşe İsmail Ateş ve Doğtaş yöneticileri gerçekleştirdi. Açılışta tüm misafirlere Doğtaş gelişim süreci ve 5 yıllık iş planı da anlatıldı.

Bugün 65 ülkede 95 mağazası bulunan Doğtaş, yıl boyunca çeşitli ülkelerde mağazalar açmayı sürdürecek. 40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, 2012 yılında %40 büyüme hedefiyle yurt dışında mağazalaşma atağına devam edecek.

2008 yılında Turquality desteği kapsamına alınan Doğtaş Mobilya, 65 ülkede 95 mağazası ile faaliyet gösterirken yeni yatırımları için farklı ülkeleri incelemeye alıyor.

 

 


Çocuklar hayallerindeki odayı çizdi, Doğtaş’tan diledikleri odaya sahip olma şansı yakaladı

Doğtaş Çocuk Resim Yarışması sonuçları açıklandı

Mobilya sektörünün en beğenilen şirketi seçilen Doğtaş’ın düzenlediği Çocuk Resim Yarışması’nın Ödül Töreni 25 Ocak tarihinde Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Doğan, Doğtaş yetkilileri, ünlü Ressam Bedri Baykam’ın jüri başkanlığını üstlendiği yarışma jüri üyeleri ve kazanan öğrencilerle birlikte Taksim Piramid Sanat’ta gerçekleşti.

Doğtaş’ın çocukların hayallerini desteklediği ve renkli dünyalarını daha da renkli hale getirmek için her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çocuk Resim Yarışması’na bu yıl Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden binlerce resim geldi. Jüri Başkanlığını ünlü Ressam Bedri Baykam’ın üstlendiği yarışmada resimleri; Ressam ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Yusuf Taktak, Ressam ve Çocuk Resim Öğretmeni Safiye Mine Erdurak, Ressam Barış Sarıbaş ve Doğtaş Tasarım Müdürü Yılmaz Seber değerlendirdi.

25 Ocak tarihinde Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Doğan, Doğtaş yetkilileri ve ödül kazanan öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Doğan, “Ürün ve tasarımlarımızla evlere estetik değer katan Doğtaş markası olarak Çocuk Resim Yarışmamızı düzenledik. Yarışmayı, çocuklarımızın hayal gücüne destek olmak amacıyla geliştirdik. Büyük şehirlerle birlikte Anadolu’nun dört bir yanına gönderdiğimiz duyurular, ilköğretim öğrencileri arasında büyük heyecan ve ilgiyle karşılandı. Ülkenin her yerinden binlerce resim geldi. Gösterilen ilgi, çocuklarımızın potansiyelini açığa çıkarma bakımından doğru bir yarışma geliştirdiğimizin kanıtıydı. Yarışmamızda dereceye giren sevgili çocuklarımız, yaptığınız çalışmalar Doğtaş ailesi olarak bize gerçekten gurur verdi. Bu mütevazı ödüllerin sizi daha da motive edeceği ümidiyle hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Doğtaş olarak, yarışmamızı her yıl düzenleyip siz çocuklarımızın hayallerine destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Değerlendirme sonrası gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren ilk 5 çocuğa Doğtaş’tan dilediği yeni nesil odası takımı hediye edildi. Yarışmada ilk 5 ödülünü; Ankara’dan Begüm Üçgüler, Düzce’den Büşra Tekin, Düzce’den Furkan Kaşık, İzmir’den Ege Özcan, İzmir’den Yasmin Önder alırken, jüri özel ödüllerini ise; Antalya’dan Arif Balaban Kaptan, Samsun’dan Azmi Oğuz, Yalova’dan Gökhan Bahadır Özen, Sinop’tan Gülçin Çalışkan, Kocaeli’den Sude Akgün kazandı. Ayrıca, çeşitli illerden 20 çocuğa da sürpriz hediyeler verildi.

 

 


Doğtaş Londra’da ikinci mağazasını açtı

Doğtaş yurtdışında büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor

Son yıllarda yaptığı mağazacılık atağı ile dikkatleri üzerine çeken Doğtaş Mobilya, Londra’daki ikinci mağazasını Green Lanes’de açtı. Yurtdışı mağazacılık atağının en önemli noktalarından biri olan Londra Green Lanes’deki mağaza Exclusive konsept ile hizmete girdi.

21 Ocak tarihinde açılışı yapılan Doğtaş Exclusive Harringay, Doğtaş’ın yurtdışında hizmete giren 94’üncü mağazası oldu. Londra’da oldukça merkezi bir lokasyonda yer alan mağaza; sunduğu kalite, perakende mağazacılık anlayışı, hizmet kalitesi, ürün çeşitliliği ve yenilikçi tasarımları ile Londra’daki konsept mobilya mağazacılığına örnek teşkil edecek.

Doğtaş Exclusive Harringay Mağazası için yapılan açılış; Londra Büyükşehir Belediye Meclisi Enfield – Harringay Üyesi Joanne McCartney, Londra Türk Ticaret Baş Müşaviri Yavuz Mollasalihoğlu, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ve Doğtaş yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Mağaza açılışı, hem Londra’daki Türk kökenli tüketicilerden, hem de İngilizler dahil bir çok etnik tüketici kesimden yoğun ilgi gördü.

2008 yılında Turquality desteği kapsamına alınan, bugün yurtdışında 65 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve 94 noktada tüketiciyle buluşan Doğtaş, yıl boyunca çeşitli ülkelerde mağazalar açmaya devam edecek. 40’ıncı yılını kutlayan Doğtaş, 2012 yılında %40 büyüme hedefiyle yurt dışında mağazalaşma atağını sürdürecek.

 

 


DOĞTAŞ, İstanbul'daki Exclusive mağazalarına yenisini ekledi!

DOĞTAŞ Mobilya, kalite ve tasarımlarıyla dikkat çeken koleksiyonlarını Gaziosmanpaşa Exclusive mağazasında sunuyor.

DOĞTAŞ, yoğun ilgiye mağaza açarak cevap veriyor. DOĞTAŞ Mobilya hızlı bir şekilde başladığı 2011 yılına, Exclusive mağaza açılışlarıyla hızlı bir şekilde devam ediyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarını şimdi de Gaziosmanpaşa Exclusive mağazasında sunuyor.

DOĞTAŞ, 1.600 metrekarelik Exclusive mağazasını Gaziosmanpaşa Salihpaşa Caddesi’nde açtı. Mağaza açılışı, DOĞTAŞ Mobilya Genel Müdürü İsmail Doğan, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Seddar Yavuz, bölge milletvekilleri ve belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

DOĞTAŞ; özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalitesi ile tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

 

 


Doğtaş çocuk resim yarışması 2011 başlıyor!

Çocuklar hayallerindeki odayı çiziyor, Doğtaş çocukların diledikleri odaya sahip olmalarını sağlıyor.

Türk mobilya sektörünün yenilikçi markası Doğtaş, çocukların hayallerini “Doğtaş çocuk resim yarışması 2011” ile destekliyor. Çocukların hayallerindeki odayı çizeceği Doğtaş çocuk resim yarışması, 21 Kasım – 6 Ocak tarihleri arasında tüm Türkiye genelindeki ilköğretim okullarında geçerli olacak. Yarışma, 6-11 yaş arasındaki tüm ilköğretim öğrencilerini kapsayacak.

Yarışma sonucunda dereceye giren ilk 5 çocuğa Doğtaş’tan dilediği çocuk odası takımı hediye edilecek. Ayrıca, 20 çocuk da sürpriz hediyeler kazanacak.

Başkanlığını ünlü ressam Bedri Baykam’ın yaptığı yarışma jürisi; Ressam ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Yusuf Taktak, Ressam ve çocuk resim öğretmeni Safiye Mine Erdurak, Ressam Barış Sarıbaş ve Doğtaş Tasarım ekibi Yöneticisi Yılmaz Seber’den oluşuyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla öne çıkan Doğtaş’ın çocuk resim yarışması ile ilgili detaylı bilgi www.dogtas.com.tr ve tüm Doğtaş satış noktalarından edinilebilecek.

 

 


Yılın Markası: Doğtaş 

4 yıldır sürekli büyüme gösteren firmamız, İpekyolu Dergisi tarafından "Yılın Markası" olarak seçilmiştir.

Sıcaklık, dürüstlük, şeffaflık, insana yatırım ve girişimciliği her zaman ön planda tutan Doğtaş Mobilya, almış olduğu “İhracat Ödülü” ve “Vegi Rekortmenleri” ödülleri ile birlikte Fortune 500 sıralamasında ilk 500 şirket arasına girmiş, çevreye ve çalışana karşı sorumluluklarını, Global Compackt sözleşmesine ilk taraf olan şirket olarak son 4 yıldır sürekli büyüme gösteren firmamız, İpekyolu Dergisi tarafından “Yılın Markası” olarak seçilmiştir.

 

 


Doğtaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden en fazla ihracat gerçekleştiren firma ödülünü aldı.  

Doğtaş, en fazla ihracat gerçekleştirerek birinci oldu.

Mobilya sektöründe Türkiye’nin ihracattaki prestij markalarından biri olan Doğtaş, TİM tarafından yapılan 2010 yılı ihracat sıralamasında birinci sırada yer aldı.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından Doğtaş’a Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Çanakkale’nin en fazla ihracat gerçekleştiren firması ödülü verildi.

Ödülü Doğtaş Mobilya adına Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Doğan TÜRKMEN aldı. TÜRKMEN’e ödülü Türkiye ihracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ ve Çanakkale Valisi Güngör Azim TUNA Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen basın toplantısında verdi.

Doğan TÜRKMEN, “Türk mobilya sektörünün güçlü sanayi kuruluşu Doğtaş olarak bu ödülü almış olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Doğtaş Mobilya olarak 65 ülkede 92 mağazamızla yer alıyoruz. 2010 yılında ihracatta %30 büyüme elde ettik. Doğtaş olarak her geçen gün büyüyüp, güçleniyoruz. Doğtaş Mobilya olarak ülkemizin ihracatına daha büyük katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Türkiye ihracatına katkısı her geçen yıl artan Çanakkale’ye dikkat çekmek amacıyla, 2010 yılında en fazla ihracat gerçekleştiren, şirket merkezi Çanakkale’de olan ve Doğtaş’ın birinci olduğu üç firmayı ödüllendirdi. Mobilya ihracatı alanında Türkiye 3’üncüsü de olan Doğtaş, 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına devam ediyor.

 

 


Doğtaş’tan yılın son KDV indirim kampanyası.  

Tüm Doğtaş ürünlerinde %18 KDV indirimi başladı.

Türk mobilya sektörünün öncülerinden Doğtaş, Eylül sonuna kadar devam edecek İndirim Kampanyası ile tüm ürünlerde %18 KDV indirimi yapıyor.  Doğtaş ayrıca, Axess’e özel peşin fiyatına KDV indirimli 12 taksit ve 2012’de ödeme fırsatı sunuyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla öne çıkan Doğtaş’ın estetik ve konforu bir arada bütünleştiren koleksiyonları cazip fiyatlarla evini yenilemek isteyenleri bekliyor.

Türk mobilya sektörünün yenilikçi markası Doğtaş tüm mobilya severleri, yılın kaçırılmayacak indirim fırsatını yakalamak için mağazalarına davet ediyor.

 

 


DOĞTAŞ Bakü’de  4. Mağazasını açtı.  

DOĞTAŞ yurtdışında büyümeye devam ediyor.

Son yıllarda yaptığı mağazacılık atağı ile dikkatleri üzerine çeken DOĞTAŞ Mobilya, Bakü’de 4. mağazasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakü ziyareti sırasında açtı.

Genel seçim sonrası ülkelere nezaket ziyaretinde bulunan Başbakan öncülüğünde bakanlar bu yıl ilk olarak Azerbaycan’ı ziyaret ettiler. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i ziyaretleri sonrası verilen Cumhurbaşkanlığı yemeğinden özel olarak ayrılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, DOĞTAŞ Mobilya’nın Bakü’de yeni faaliyete geçecek olan 4. mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan; ”Bugün burada uzun zamandır kendisini yakinen tanıdığım dostum Davut Doğan’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu DOĞTAŞ Mobilya’nın Bakü’de bulunan 4. mağazasını açmak için bulunuyorum. Geçen yıl aynı gün 3. mağazalarının açılışını da ben yapmıştım. Başbakanımız adına vekaleten, kendi adıma ise asaleten açılışı gerçekleştiriyorum. Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz mağazamız ile aslında Türkiye ekonomisinin ne kadar geliştiğini, 9 yıl önceye baktığımızda ülkemizin yaptığı ihracat rakamını bugün sadece 3 sektörümüzün gerçekleştiğini görüyoruz. Siz yeter ki yeni girişimlerde bulunun, biz sizin çağırdığınız her yere geliriz. “ dedi.

2008 yılında Turquality desteği kapsamına alınan DOĞTAŞ Mobilya, 65 ülkede 92 mağazası ile faaliyet gösterirken yeni yatırımları için farklı ülkeleri incelemeye alıyor.

 

 


Doğtaş Mystic özel serisi ile evler güzelleşiyor.  

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından Doğtaş, yatak odasından yemek odasına kadar evlere bütünlük getirecek, çok özel Mystic serisi ile evleri yeniliyor.

Şıklık ve modernliği aynı anda yaşatan Mystic serisi; yatak odası, yemek odası, TV ünitesi ve salon takımından oluşuyor. İMOB 2011 tasarım yarışmasında en iyi yatak odası tasarım ödülü alan Mystic serisi yatak odası takımı; dolap içindeki boy aynası, zengin dolap içi aksesuarları ve karyola başlığında yer alan kapitoneli beyaz derisi ile dikkat çekiyor.

Mystic, tüm Doğtaş özel seri ürünleri gibi sektörde ilk kez olmak üzere 7 yıl garantili olma özelliğini taşıyor.

Doğtaş, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarına devam ediyor.

 

 


Doğtaş Irak pazarında büyüyor.  

Doğtaş Mobilya, Irak pazarında son yıllarda gösterdiği hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. Irak, Doğtaş’ın en çok ihraç yaptığı ilk beş ülkeden biri olma özelliğini taşıyor.

Irak’a ihracata 2003 yılında başlayan Doğtaş’ın metrekaresi 3.500 - 5.000 aralığında olan 5 adet mağazası bulunuyor. Dünya markası olmayı hedefleyen markalara verilen TURQUALITY belgesine sahip olan Doğtaş, Irak’ta 2010 yılında toplam %30 büyüme gerçekleştirdi. 2011 yılında ise ilk 6 aylık ihracatta %30 büyüme sağlayarak, geçen yılın toplam rakamına ulaştı.

Doğtaş Mobilya Genel Müdürü İsmail Doğan, “Irak, hem bizim hem de ülkemiz açısından çok önemli bir pazar. Bunun yanında, ihracat yapmak için çok riskli bir ülke olmasına rağmen biz Doğtaş olarak, doğru işbirlikleri yapıldığında çok fazla avantajı bulunduğunu söyleyebiliriz. Irak tüketicisi yeniliğe açık, Türk toplumu ile benzerlikler bulunuyor. Irak pazarı için özel üretim yapmıyoruz. Ürünlerimiz Iraklı tüketiciler tarafından büyük talep görüyor ve bu bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Doğan ayrıca, “Doğtaş Mobilya olarak her geçen yıl hız kesmeden büyümeyi sürdürüyoruz. Ödenen paranın karşılığını veren kalite ve tasarımlarımızla 65 ülkede 91 mağazamızla yer alıyoruz ve mobilya sektöründe Türkiye’nin ihracattaki prestij markalarından biri olma yolunda ilerliyoruz. 2010 yılında ihracatta %30 büyüme elde ettik ve üçüncü sıraya yükseldik. Bu yıl da yine %30 büyüme hedefliyoruz” dedi.

 

 


Doğtaş, İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden en başarılı ihracatçı ödülü aldı.

Doğtaş en başarılı ihracatçılardan biri oldu.   

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ’a İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından Türkiye’nin en başarılı ihracatçı firması ödülü verildi.

Doğtaş, DOĞTAŞ Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan’a ödülü İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi Cemile Sultan Korusu’nda düzenlenen törenle verdi.

Mobilya sektöründe Türkiye’nin ihracattaki prestij markalarından biri olan DOĞTAŞ, mobilya ihracatı alanında Türkiye 3’üncüsü olarak ödül aldı. Bu ödül DOĞTAŞ’ın bu alanda aldığı 5’inci ödül oldu.

Ödülü teslim alan DOĞANLAR Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Davut DOĞAN, “Türk mobilya sektörünün güçlü sanayi kuruluşu DOĞTAŞ olarak bu ödülü almış olmaktan gurur duyuyoruz.

 

 

Doğtaş’tan çocuk ve gençlere en avantajlı karne hediyesi

Doğtaş’tan “Karneni Getir, Odanı Götür” kampanyası.  

Doğtaş, karne kampanyasıyla çocuk ve gençlerin hayal ettikleri oda takımlarını indirimli fiyatlarla sunuyor.

Doğtaş, 30 Haziran’a kadar sürecek olan kampanya çerçevesinde karnesini getiren tüm çocuk ve gençlere çalışma masalarında %50, konsept sandalyelere ise %30 indirim fırsatı sunuyor.

Sektörde ilk kez olmak üzere 7 yıl garantili olarak sunulan yeni nesil odaları  “Karneni getir, odanı götür” kampanyası çerçevesinde, 3 ay ertelemeli maximum'a özel 12 taksit fırsatı ile de dikkat çekiyor.

Çocuk ve gençlere özel geliştirdiği farklı konseptli ürünleriyle dikkat çeken Doğtaş kampanyalarına devam edecek.

 

 

Doğtaş, ödüllü “Passione” serisiyle evleri baştan aşağı yeniliyor.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından Doğtaş, yatak odasından yemek odasına kadar evlere bütünlük getirecek, çok özel Passione serisi ile adından söz ettiriyor.

Doğtaş, Passione serisi evleri baştan aşağı yenileyerek, şıklık ve modernliği aynı anda yaşatıyor. Yoğun ahşap görünümü ile sofistike bir yaklaşım sunan Passione, yıllarca etkisini yitirmeyecek, birbirinden kullanışlı yatak odası ve TV üniteli yemek odası takımından oluşuyor. Passione, tüm Doğtaş özel seri ürünleri gibi, sektörde ilk kez olmak üzere 7 yıl garantili olma özelliğini taşıyor.

Doğtaş, kadife yumuşaklığı ile ceviz renginin sıcaklığını Passione serisinde birleştiriyor. Serinin yemek odası İMOB 2011 tasarım yarışmasında en iyi yemek odası ödülünü de aldı. Passione serisi yalnızca 2011 adet üretildi.

Doğtaş, işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde tasarladığı koleksiyonlarına devam ediyor.

 

 

 

Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan Kent ve Yaşam Ödülü aldı.

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Yaşam Radyo 7. Kent ve Yaşam Ödülleri’nde Doğtaş Mobilya’nın yenilikçi tasarımlarından dolayı “Tasarım Ödülü” aldı.  

Ödül töreni 26 Mayıs tarihinde “Daha yaşanabilir kentler ve mutlu insanların mücadelesinin verildiği Kent ve Yaşam programı” kapsamında Hotel Armada’da gerçekleştirildi. Gazeteci Celal Toprak ve Leyla Üstel Çağatay tarafından hazırlanıp sunulan program kapsamında; bu alanda emek vermiş, proje üretmiş insanları desteklemek yüreklendirmek için Kent ve Yaşam Ödülleri verildi.

Ödülü Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’den teslim alan Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “Yaşam Radyo 7. Kent ve Yaşam Ödülleri’nde bu ödüle layık görüldüğüm için çok mutlu ve gururluyum. Daha yaşanabilir kentler için hem kurum hem de bireysel olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Doğtaş bugün 1200 kişilik koca bir aile ve bu ödülü de bu kocaman aile adına alıyorum” dedi.   

 

 

 

Doğtaş’ın Atıl Kutoğlu, Ece Sükan ve Federico Delrosso imzalı tasarım projesi lansman gecesine siyaset, spor, moda, sanat dünyası, cemiyet ve iş dünyasının çok ünlü isimleri katıldı

Moda, stil ve mimarinin üç yıldızı Doğtaş Mobilya için tasarladı.


Türkiye mobilya sektöründe ödüllü tasarımları, dinamik ve vizyoner yaklaşımıyla saygın bir marka olan DOĞTAŞ, moda, stil ve mimarinin üç önemli ismi Atıl Kutoğlu, Ece Sükan ve Federico Delrosso ile birlikte yaşam alanlarının temel unsuru olan mobilyayı yeniden yorumladı. Atıl Kutoğlu, Doğtaş için yaptığı yeni tasarımların evlerde “çarpıcı ve ferah bir dünyanın kapılarını açacağını” söyledi. Yenilenme çalışmalarının en önemli dönüm noktasını oluşturan proje ile Doğtaş, 2011’de mobilya sektörüne damgasını vuruyor. Dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu ilk kez sadece Doğtaş için mobilya tasarladı ve ünlü moda ve stil danışmanı Ece Sükan yine ilk kez sadece Doğtaş için mobilya üzerinde çalıştı. Doğtaş Mobilya yönetimi projeyi, mobilyada sadece Doğtaş tarafından aşılabilecek yeni bir eşik olarak yorumladı.

Doğtaş’ın Atıl Kutoğlu, Ece Sükan ve Federico Delrosso’nun yaratıcı çalışmalarıyla gerçekleştirdiği proje lansmanı; tasarımcılar, Doğtaş Yönetim Kurulu Üyeleri, Avusturya Prensi Atıl Kutoğlu’nun özel davetlisi Hubertus von Hohenlohe, spor dünyasının ünlü ismi Fatih Terim ve eşi Fulya Terim, cemiyet hayatının önde gelen isimleri Tahire Demircan, Maria-Necmettin Eliyeşil, iş dünyasının ünlü ismi Ali Ağaoğlu, Metin Uca, dizi oyuncusu Burcu Kutluk, Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin ve daha birçok ünlü isimlerin yoğun katılımıyla 19 Nisan’da Koç Müzesi’nde gerçekleştirildi. Konuklar tasarımcıların ürünlerini görmek için merakla bekledi. Özel bir show’la açılan ürünler konuklar tarafından heyecanla karşılandı. Konuklar show sonrasında ürünleri tasarımcıları ile birlikte görme imkanı buldu. Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı lansman gecesinde Behzat Gerçeker ENBE orkestrası, müzikleriyle geceye renk katarken, konuklara müzik dolu ve keyifli saatler yaşattı.

İşlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha çok estetik, daha çok konfor ve daha çok yaşam kalitesinin izinde arayışlarını kesintisiz sürdüren Doğtaş, yenilikçi çalışmalarında önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu, ilk kez Doğtaş için mobilya tasarladı. Atıl Kutoğlu, Doğtaş için kendi deyimiyle “Viyana sanatının altın çağına uzanan bir ufukta, mistik ve lüks bir dünya yaratmak üzere uzun zaman güncelliğinden, seçkinliğinden bir şey kaybetmemesine dikkat ettiği” bir köşe takımı hazırladı. Yine sadece Doğtaş için ilk kez mobilya tasarlayan moda ve stil danışmanı Ece Sükan, işi gereği zihninde yıllardır biriktirdiği görsel hafızasından yaratıcı biçimde yararlanarak, içinde bir adet üçlü koltuk, bir adet ikili koltuk, bir adet berjeri olan salon takımı ve köşe tamamlayıcı berjer ile birlikte bir köşe takımı üzerinde çalıştı.

İtalyan mimar Federico Delrosso ise Doğtaş için sehpalı, TV üniteli tam bir salon takımı tasarladı ve tasarımlarını yaratırken 50’li, 60’lı yılların biçimlerinden referans aldı.

Ünlü tasarımcıların özel tasarımlarıyla oluşturulan Doğtaş Mobilya serisinin tanıtım gecesinde söz alan Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “Doğtaş Mobilya olarak Atıl Kutoğlu, Ece Sükan ve Federico Delrosso’nun yaratıcı çalışmalarıyla oluşturduğumuz bu projemizle yenilikçi tarafımızın en önemli dönüm noktalarından birini yaşıyoruz ve 2011’de mobilya sektörüne damgamızı vuruyoruz” dedi. Doğan, Doğtaş’ın bu başarıyı daha da yukarıya çekmek için yenilikçi çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. Mobilyada yeni bir eşik Doğtaş Mobilya Genel Müdürü İsmail Doğan ise; “Doğtaş tasarım, kalite ve mağazacılık hizmet anlayışı ile kendini farklı bir yere konumlamış bir marka. Doğtaş markasının sürekli en iyinin peşindeki arayışlarıyla, zamanın ruhunu kavrayan en iyi tasarımcıların yollarının kesişmesi kaçınılmaz bir sonuçtu. Böylece, dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu, ünlü moda ve stil danışmanı Ece Sükan ve ünlü İtalyan mimar Federico Delrosso’nun, Doğtaş markasının birikimiyle örtüşen yaratıcı çalışmalarıyla, mobilyada aşılması gereken yeni bir eşik ortaya çıktı. Gerektiğinde yine sadece Doğtaş tarafından aşılabilecek bir eşik” dedi.
Evlerde çarpıcı  ve ferah bir dünyanın kapıları açılıyor İlk kez mobilya tasarlayan ve bunu ilk kez Doğtaş için yapan Atıl Kutoğlu da, “Doğtaş’ın yeni çizgilere sahip mobilya serisi evlerde çarpıcı, dingin, yaratıcı, huzurlu ve ferah bir dünyanın kapılarını ardına kadar açacak. İnsanların evlerinde yaşama sevinci aşılayacak” dedi. Tasarım, kalite, moda, trend kavramları vurgulanıyor Sürekli daha iyiyi arayan ve mekânlarda yaşama sevinci aşılayacak yeni tasarımlarla insanlara güzel sürprizler yapmak hedefi ile yola çıkan Doğtaş, bu proje ile tasarım–kalite-moda-trend kavramlarını vurguluyor. Bütünsel bir pazarlama stratejisi ile son 5 yılda ürünlerden mağaza konseptlerine kadar her bileşende yenilenen Doğtaş markasının tasarımları, sektörde giderek daha çok dikkat çekiyor. Takip edilen öncü ve değer yaratan bir marka olarak Doğtaş, mobilya modasında bir dünya markası olma yolunda güçlü bir şekilde ilerliyor.   Doğtaş’ta Campbell, Kurkova, Jagger ışıltıları Proje için yaratılan ürünlerde, Atıl Kutoğlu’nun defilesinde Naomi Campbell’ın taşıdığı elbisenin renk şeritlerini koltuk üzerine şerit olarak taşıması, Ece Sükan’ın eklektik yaklaşımla farklı üç koltuğu aynı oturma gurubunda birleştirmesi, Federico Delrosso’nun farklı keskin çizgilerle rahatlığı tek bir kombinasyonda buluşturması dikkat çekiyor. Doğtaş için tasarlanan ürünler, Atıl Kutoğlu’nun New York Moda Haftası’nda tasarladığı kıyafetleri taşıyan dünyaca ünlü modeller Naomi Campbell, Karolina Kurkova, Elizabeth Jagger parıltısı ve ışıltısının yansıdığı, Ece Sükan’ın yaşadığı heyecan ve macera duygusunu, Federico Delrosso’nun Milano’dan başlayıp dünyaya açılan zengin ilham kaynaklarını hissettirecek.

 

 

2010'da Doğtaş'ın İkinci Büyük Açılış Günü...

Son yıllardaki büyük atağıyla yaşam standardını yükselten çözümleri, tasarım ve kalitesiyle dikkat çeken ürünleri, yenilikçi perakendecilik anlayışıyla Doğtaş, 2010 yılındaki "38.yılda 38 Yeni Mağaza" hedefini gerçekleştiriyor...

Bilindiği üzere Mayıs ayında toplu bir açılışla 20 ye yakın yurtiçi ve yurtdışı mağazasını ortak törenle açılışyapan Doğtaş, Yurtiçinde 21-23 Ekim'de de 9 konsept mağazasını daha ikinci büyük açılışla tüketicisi ile buluşturacak.

Kasım ayında ise 7 yeni yurt içi mağazası, aynı tarihlerde de yurtdışında 8 yeni mağaza (Şam, Tebriz, Erbil, Mekke, Londra, Stutgart, Minsk, Manama) ile de 63 ülkede 88 mağazaya ulaşacak.

2005-2006 yılından beri ürün portftöyü, marka iletişimi, dağıtım kanalı yapısı gibi tüm pazarlama bileşenlerini değiştirdiklerini ifade eden Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan “2010 yılındaki 38 mağaza hedefimizi kasım ayında açılacak mağazalarımızla tamamlamış oluyoruz. Ayrıca sene başında hedeflediğimiz %30 büyüme hedefi de Ekim ayı itibariyle gerçekleşmiş oldu. Bu değişimde bizi en çok sevindiren 2700 m2 ortalamalı Doğtaş Exclusive konsept mağazalarımızın oldukça başarılı olmalarıdır” dedi.

Dün ve bugün Antalya ve İstanbul-Modoko’da yapılan açılışlar haricinde,  23 Ekim 2010 tarihinde ise Zonguldak, Rize, Mersin, Kayseri, Kastamonu, İzmit ve İstanbul Mecidiyeköy ortak törenle açılacaktır.

 

 OPTIROOM "Düşlediğin odayı oluşturma özgürlüğü...
"

Artık istediğiniz renk ve desendeki mobilyayı birbiriyle eşleştirebilirsiniz. Gelin Doğtaş'a birbirine uyumlu onlarca renk, desen ve tasarıma sahip; kanepeler, koltuklar, puflar, TV üniteleri, kitaplıklar ve sehpalar arasından zevkinize en uygun kombinasyonu yaratın. Kendi odanızı kendiniz tasarlayın. Optiroom çözümler adını verdiğimiz bu yenilik, Doğtaş'larda sizi bekliyor.

 

 


Doğtaş Ailesi Büyüyor.


Sektöründe 38 yılı geride bırakan Doğtaş; yaşam standartını yükselten çözümleri, tasarım ve kalitesiyle dikkat çeken ürünleri ve yenilikçi perakendecilik anlayışıyla, yurtiçinde 132, yurtdışında 62 ülkede 76 konsept mağazalarına yenilerini ekliyor.